آمار وزیر ارتباطات از میزان تراکنش در مرکز ملی تبادل اطلاعات

زارع‌پور: سال گذشته ۸ میلیارد تراکنش در مرکز ملی تبادل اطلاعات انجام شده است

به گزارش اکونگار به نقل از دانشجو، وزیر ارتباطات در حاشیه جلسه هیأت دولت گفت: تعداد تراکنش‌های مرکز ملی تبادل اطلاعات در سال ۹۹، ۱.۵ میلیارد تراکنش بوده، در سال ۱۴۰۲ این تعداد به ۸ میلیارد تراکنش افزایش پیدا کرده است؛ یعنی تعداد تراکنش‌ها بیش از ۵ برابر شده است. این افزایش نشان‌دهنده این است که دستگاه‌ها بیشتر به هم متصل شده‌اند. میزان اتصال دستگاه‌ها ۵ برابر بیشتر از گذشته شده و احتمالا امسال هم مجددا بتوانیم این رکورد را بشکنیم.

 زارع‌پور همچنین اعلام کرده است ۹۹ درصد دستگاه‌های اجرایی به پنجره ملی خدمات دولت هوشمند متصل شده‌اند. تا امروز ۴۸ میلیون نفر نزدیک ۴۵۰ میلیون بار در دو سال اخیر از این سامانه استفاده کرده‌اند و روزانه نیز ۲-۳ میلیون نفر از این پنجره استفاده می‌کنند.

 زارع‌پور همچنین اعلام کرد که از تیر ۱۴۰۴ مدارکی که دستگاه‌ها از مردم دریافت می‌کنند باید الکترونیکی شود:در قانون هفتم توسعه دستگاه‌ها مکلف شده‌اند که تا پایان برنامه تمام خدمات خود را به‌ شکل هوشمند ارائه بدهند. بنابراین تا تیر سال آینده تمام مدارکی که از مردم در مراجعات حضوری گرفته می‌شود، باید حذف شود و به‌شکل الکترونیکی و از طریق تراکنش‌های مرکز ملی تبادل اطلاعات دریافت شود.

دیدگاه
آخرین اخبار