تغییر قیمت دام زنده در روز عید غدیر+ جزئیات

قیمت جدید دام زنده اعلام شد.

به گزارش اکونگار به نقل از تجارت نیوز، بر اساس داده‌های منتشر شده، گوسفند زنده در استان‌های تهران و اصفهان بیشترین قیمت را دارد و بیشترین قیمت گوساله زنده هم متعلق یه استان تهران است. استان خراسان رضوی نیز همچنان پایین‌ترین قیمت گوساله زنده در کشور را دارد.

دامپروری به‌عنوان یکی از ارکان اساسی کشاورزی، نقش مهمی در اقتصاد و معیشت مردم ساکن روستاها دارد. دام زنده در ایران به دلیل تولید گوشت و محصولات لبنی، اشتغال‌زایی و ارزش صادراتی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. بنابراین از آنجایی که دام زنده در چرخه اقتصادی کشور تأثیرگذار است، قیمت دام زنده هم اهمیت قابل توجهی برای مردم پیدا می‌کند.

قیمت گوسفند زنده در استان‌های مختلف کشور

طبق داده‌های منتشرشده توسط پایگاه خبری صنعت مرغداری و دامپروری کشور، گوسفند زنده در تهران حداقل ۳۲۰ هزار تومان و حداکثر ۳۳۵ هزار تومان به ازای هر کیلوگرم به فروش می‌رسد.

در استان اصفهان، قیمت دام زنده از ۲۸۰ هزار تومان شروع می‌شود و تا ۳۳۰ هزار تومان ادامه دارد.

گوسفند زنده در استان خراسان رضوی بین ۳۲۵ هزار تومان تا ۳۳۰ هزار تومان متغیر است.

در استان فارس هم گوسفند زنده از ۲۹۵ هزار تومان تا ۳۰۰ هزار تومان قیمت‌گذاری شده است.

در استان همدان گوسفند زنده از ۲۸۰ هزار تومان تا ۳۱۲ هزار تومان و در استان قم از ۳۱۰ هزار تومان تا ۳۱۵ هزار تومان به ازای هر کیلوگرم در اختیار مصرف‌کننده قرار می‌گیرد.

قیمت گوسفند زنده در استان مرکزی و چهار محال و بختیاری هم اعلام شده که در استان مرکزی حداقل ۲۹۰ هزار تومان و حداکر ۲۹۵ هزار تومان، در استان چهارمحال بختیاری هم حداقل قیمت گوسفند زنده ۲۶۰ هزار تومان و حداکثر آن ۳۰۰ هزار تومان به ازای هر کیلوگرم است.

قیمت گوساله زنده در استان‌های مختلف

در استان تهران، قیمت گوساله زنده از ۲۰۰ هزار تومان شروع می‌شود و تا ۲۱۰ هزار تومان ادامه دارد.

در استان اصفهان هم گوساله زنده از ۱۸۰ هزار تومان تا ۲۰۰ هزار تومان به ازای هر کیلوگرم به فروش می‌رسد.

در استان خراسان رضوی، گوساله زنده از قیمت ۱۸۰ هزار تومان تا قیمت ۱۹۰ هزار تومان در بازار توزیع می‌شود.

قیمت گوساله زنده در استان فارس، بین ۱۹۰ هزار تومان تا ۱۹۵ هزار تومان متغیر است.

در استان همدان هم گوساله رنده از ۱۹۰ هزار تومان تا ۲۰۵ هزار تومان قیمت‌گذاری شده است.

در استان قم هم گوساله زنده از ۱۹۵ هزار تومان تا ۲۰۵ هزار تومان به فروش می‌رسد.

گوساله زنده در استان مرکزی، از قیمت ۱۹۰ هزار تومان تا ۲۰۵ هزار تومان به ازای هر کیلوگرم در اختیار مصرف‌کننده قرار می‌گیرد.

مقایسه قیمت‌ها

با توجه به قیمت‌های اعلام شده، گوسفند زنده در استان‌های تهران و خراسان رضوی بیشترین قیمت و در استان چهارمحال بختیاری کمترین قیمت را دارد. همچنین بیشتری قیمت گوساله زنده متعلق به استان تهران و کمترین آن متعلق به استان خراسان رضوی است.

از دیگر رسانه ها
دیدگاه
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان
تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت اکونگار هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد