جنجال بنزینی ۶ کاندید انتخابات ۱۴۰۳

با نزدیک شدن به انتخابات ریاست جمهوری، کاندیدای انتخابات در صحبت‌های تبلیغاتی خود اشاره‌هایی به بنزین کردند و البته از گذشته نیز نقل قول‌هایی را درباره این سوخت حیاتی داشته‌اند.

به گزارش اکونگار به نقل از روزگار خودرو، بنزین به عنوان یکی از محورهای اصلی صحبت‌های کاندیدا مورد توجه بسیاری از مردم قرار گرفت اما این افراد در گذشته هم اظهارنظرهایی در این باره داشته اند که بد نیست به ‌آن‌ها نیز اشاره کنیم.

زاکانی و وعده بنزین ۱۵۰۰ تومانی

زاکانی در مناظره دوم انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۳ گفت: از ابتدای دولت ۲۲ میلیون یارانه اعتباری انرژی با اعتبار طلا می‌دهیم. قیمت ۳ هزار تومانی بنزین حذف و بنزین ۱۵۰۰ تومانی جایگزین خواهد شد.

زاکانی همچنین در گذشته به ماجرای افزایش قیمت بنزین در سال ۹۸ اشاره کرد و مدعی شد عبدالناصر همتی خواستار افزایش قیمت بنزین در آن سال به ۵۰۰۰ تومان شده است.

ماجرای بنزین ۲۰ هزار تومانی پزشکیان

یکی از خبرهای پر سروصدا در روزهای اخیر صحبت‌های مسعود پزشکیان درباره بنزین ۲۰ هزار تومانی بود که البته متعلق به گذشته است و واکنش این نامزد را به دنبال داشت.

پزشکیان در فروردین ۱۴۰۰ گفته بود: اعتقاد من این است که نرخ بنزین واقعی شود. اما برای اینکه اقشار مردم آسیب نبینند، به هر فرد سهم مثلا بیست لیتر ۲۰ هزار تومانی بدهیم.

اما مسعود پزشکیان پس از بازخورد این خبر در روزهای اخیر در پاسخ گفت: اینکه گفته می‌شود موافقِ بنزین ۲۰ هزار تومانی هستم غلط است. اگر قرار است روزی قیمت بنزین بالا برود قبل از آن باید خودروهای باکیفیتی وارد کنیم که در ۱۰۰ کیلومتر ۳-۴ لیتر بنزین مصرف می‌کنند.

​مسعود پزشکیان همچنین گفت: هر حرکتی در مورد قیمت بنزین یا هر ناترازی بخواهیم انجام دهیم باید مردم را آماده کنیم. بدون مشارکت با مردم اجرای یک تصمیم نه علمی است نه قابل قبول.

قاضی زاده و پیشنهاد مصرف بهینه سوخت

دیگر نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری یعنی سید امیرحسین قاضی زاده هاشمی در برنامه «گفتگوی ویژه خبری» گفت: باید سوخت را بهینه مصرف کنیم. باید حجم تولید انرژی را افزایش دهیم.

اعتراض قالیباف به نحوه تخصیص یارانه بنزین

قالیباف در اظهار نظر خود درباره بنزین گفت : ۴۵ درصد مردم ما خودرو ندارند و بنزین نمی‌گیرند. یک خانواده چهار نفر هستند و شش خودرو دارند. خانواده‌هایی را داریم در سال ۱۴۰ میلیون تومان یارانه بنزین می‌گیرند. خانواده‌ای هم داریم یک ریال استفاده نمی‌گیرد.

 

از دیگر رسانه ها
دیدگاه
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان
تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت اکونگار هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد