صادرات گوشت بسته‌بندی از نیمه دوم سال

معاون وزیر جهاد گفت: با توجه به شرایط مساعد مرتع و افزایش تولید دام روستایی، امکان صادرات گوشت بسته بندی از نیمه دوم سال مهیا می‌شود.

به گزارش اکونگار به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، مجتبی نوروزی رئیس سازمان دامپزشکی گفت: با توجه به وضعیت خوب مراتع و افزایش تولید دام روستایی و عشایری شرایط به شکلی پیش می‌رود که از نیمه دوم امسال امکان صادرات گوشت بسته بندی مهیا می‌شود، از این رو به دنبال بازار‌های صادراتی عراق و خلیج فارس هستیم.

او به صادرات مرغ نیز اشاره کرد و گفت: از ابتدای سال تاکنون ۶۵۰۰ تن گوشت مرغ به کشور‌های هدف به طور عمده به عراق صادر شده است.

روزانه در تهران چند تن مرغ توزیع می‌شود؟

رئیس سازمان دامپزشکی کشور ادامه داد: حدود ۴۰ هزارتن محصول تخم مرغ از ابتدای سال تاکنون به هفت کشور از جمله امارات، قطر، عراق، افغانستان و تاجیکستان صادر شده است.

نوروزی با بیان اینکه سازمان دامپزشکی کشور به عنوان متولی کنترل و نظارت بهداشتی فرآورده‌های خام دامی در نظر دارد علاوه بر تامین و عرضه محصول سالم، برنامه تنوع بارانداز‌ها برای دسترسی مردم پایتخت به کالا‌های تنظیم بازاری همچون گوشت قرمز و گوشت مرغ را اجرایی کند، گفت: هدف سازمان دامپزشکی تنوع بخشی به مراکز تامین و توزیع گوشت و بارانداز‌های تهران است.

او درباره بازدید از یکی از بارانداز‌ها و مراکز دپوی گوشت شهر تهران نیز گفت: اکنون در نزدیکی تهران سردخانه ۱۵ هزارتنی تامین شده و بسته بندی، عرضه گوشت قرمز و گوشت مرغ را با قیمت‌های مصوب تنظیم بازاری داریم. این ظرفیت برای تنظیم بازار تهران است تا مردم دغدغه‌ای برای تامین گوشت قرمز و گوشت مرغ نداشته باشند.

معاون وزیر جهاد کشاورزی عنوان کرد: روزانه ۲۰۰ تن گوشت قرمز وارداتی وارد این بارانداز و بین شبکه‌های عرضه توزیع می‌شود و ۵۰ تن گوشت برای قرارداد‌های این بارانداز با بخش خصوصی است.

رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت که این میزان گوشت وارداتی گرم و منجمد از کشور‌های روسیه، مغولستان، آفریقای جنوبی و کنیا با قیمت‌های تنظیم بازاری در برخی از فروشگاه‌های زنجیره‌ای و میادین میوه و تره بار عرضه می‌شود.

از دیگر رسانه ها
دیدگاه
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان
تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت اکونگار هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد