اعتراض گروهی از بازنشستگان به همسان‌سازی حقوق

حدود ۱۰هزار از ازنشستگان مخابرات می‌خواهند در همسان‌سازیِ جدید، حقوق آنها به ۹۰ درصد حقوق شاغل همتراز خود در شرکت مخابرات برسد.

به گزارش اکونگار، جمعی از بازنشستگان مخابرات در تماس با خبرنگار ایلنا، خواستار تدوینِ عادلانه‌ی آیین‌نامه‌ی همسان‌سازی شدند.

آب پاکی روی دست بازنشستگان تامین اجتماعی/ متناسب سازی فقط برای حقوق بازنشستگان دولت است

این بازنشستگان که بعد از خصوصی‌سازی در صندوق بازنشستگی کشوری به عنوان سایرین قرار گرفته‌اند می‌گویند:  طبق سیاستهای کلی اصل ۴۴ و تبصره یک ماده ۲۱ قانون مدیریت خدمات کشوری، کارکنان شرکتهای واگذار شده، باید تابع قانون کار و مقررات تأمین اجتماعی شوند. اما این اتفاق نیفتاد و ما در صندوق بازنشستگی کشوری زیرمجموعه‌ی سایرین قرار گرفتیم. این موضوع در همسان‌سازیِ سال ۹۹ سبب کاهش حقوق ما نسبت به هم‌ردیفانِ بیمه‌شده‌مان در سازمان تامین‌اجتماعی شد.

احمد عشینی، یکی از این بازنشستگان می‌گویند: چرا ما ٩٥٠٠ نفر بازنشسته مخابرات بعد از خصوصی سازی (بین سالهای ۹۸/۸ الی ۸۸/۸ ) را در صندوق بازنشستگی کشوری به عنوان " سایرین " طبقه بندی کرده‌اند؟ با ما مانند فرزند ناتنی صندوق رفتار کردند درحالیکه بیشترین کسورات را در زمان شاغلی  نسبت به بقیه سازمانها به علت حقوق بیشتر به صندوق پرداخت کرده ایم.

این بازنشستگان می‌خواهند در همسان‌سازیِ جدید، حقوق آنها به ۹۰ درصد حقوق شاغل همتراز خود در شرکت مخابرات برسد.

از دیگر رسانه ها
دیدگاه
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان