نظر یک عضو اتاق درباره بلا تکلیفی تعطیلی شنبه‌ها

یک عضو اتاق بازرگانی معتقد است کل طرح تعطیلی شنبه‌ها کنار گذاشته شود بهتر از این است که پنجشنبه تعطیل شود.

به گزارش اکونگار به نقل از چندثانیه، احمد کیمیایی، عضو اتاق بازرگانی تهران گفت: از روز اولی که بحث کاهش ساعت کار و تعطیلی مطرح شد، بخش خصوصی طی جلسات متعدد، روز شنبه را مطرح کرد.

نامه‌هایی برای توجیه مسئولین هم نوشته شد. مجلس نیز متقاعد شد که تعطیلی شنبه به نفع فعالیت اقتصادی است. متأسفانه بعد از آن حمله‌هایی به افراد شد و قبل از اینکه شورای نگهبان آن را رد کند، در اقدامی نادر مجمع تشخیص آن را رد کرد. تعطیلی شنبه‌ها به نظر می‌رسد که دیگر منتفی باشد.

او افزود: کشور‌های اروپایی شنبه و یکشنبه تعطیل بوده‌اند. کشور‌های حاشیه خلیج فارس تعطیلی‌شان شنبه و جمعه است. گمان نکنم کشوری نیست که تعطیلی آن روز پنجشنبه باشد. فقط جیبوتی پنجشنبه‌ها را در بازه‌ای تعطیل کرد.

تعطیلی در کشور‌های مسلمان جمعه و شنبه ملاک تعطیلی است. تعطیل شدن پنجشنبه‌ها در ایران، باعث می‌شود در جهان تنها شویم. پیشنهاد ما این است که کل طرح مسکوت بماند تا با گفتگو‌های جدید، تعطیلی شنبه مطرح شود.

از دیگر رسانه ها
دیدگاه
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان
تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت اکونگار هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد