ثبت سفارش واحدهای بازرگانی لغو شد؟

وزارت صمت بعد از مطرح شدن ابهامات متعدد در خصوص ابلاغیه محدودیت ثبت سفارش واحدهای بازرگانی برای دومین بار آن را اصلاح کرد

به گزارش اکونگار به نقل از تسنیم، بعد از ابلاغیه اول سامانه جامع تجارت در خصوص ممنوعیت موقت ثبت سفارش توسط واحدهای بازرگانی در وزارت صمت، به فاصله مدت کوتاهی این ابلاغیه حذف و اصلاح گردید. بر این اساس در گام اول برای واحدهای بازرگانی صرفا مجوز ثبت سفارش برای 750 قلم کالا لحاظ گردید که همان مصوبه نیز با چالشهای زیادی همراه شد.

پشت پرده عدم امکان ثبت سفارش برای واحدهای بازرگانی/ نقش وزارت صمت چیست؟

در اطلاعیه هفته گذشته سامانه جامع تجارت مجوز ثبت سفارش واحدهای بازرگانی  برای کالاهایی از جمله ماساژور، وافل و.... صادر شده بود که نقدهای جدی در پی داشت.

حالا در اطلاعیه جدید سامانه جامع تجارت لیست اولیه 750 قلم کالای مجاز ثبت سفارش توسط واحدهای بازرگانی به بیش از 3700 قلم کالا افزایش یافت.

در اطلاعیه سامانه جامع تجارت قید شده که  پیرو تصمیم وزارت صمت، فهرست تعرفه‌های مجاز جهت اخذ ثبت سفارش جدید برای واحد‌های بازرگانی مرتبط با این وزارتخانه به روزرسانی شده است. بر این اساس  تعداد  ردیف تعرفه های مجاز ثبت سفارش واحدهای بازرگانی  به 3774 ردیف افزایش یافت.

گفتنی است، سید احسان خاندوزی سخنگوی اقتصادی دولت درباره علت توقف ثبت سفارش واردات کالا شرکت‌های بازرگانی از سوی وزارت صمت، اظهار داشت: یک اقدام نادرستی از سوی دستگاه مربوطه انجام شده بود که به سرعت از سوی خود وزارت صمت اصلاح شد و رویه قبلی در دستورکار نیست.

لازم به ذکر است، سال گذشته مجموعا حدود 44 میلیارد دلار کالا با مجوز وزارت صمت وارد کشور شده که این رقم بیش از سهمیه اولیه تعیین شده برای این وزارت خانه بوده است.

فهرست مذکور در اینجا قابل مشاهده است.

از دیگر رسانه ها
دیدگاه
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان