وعده لاریجانی برای حل مشکلات معیشتی/ نظر نامزد ریاست جمهوری درباره دلار چه بود؟

علی لاریجانی ساعاتی پیش برای ثبت‌نام در انتخابات ریاست‌جمهوری وارد ستاد انتخابات شد و نام خود را به عنوان نامزد انتخاباتی ثبت کرد و از حل مشکلات معیشتی سخن به میان آورد.

به گزارش اکونگار؛ علی لاریجانی، رییس سابق مجلس در سخنان بعد از ثبت نام گفت: برخی کشورها شرایط پیچیده‌تری نسبت به ما داشتند اما توانستند آن را حل کنند.

وی تاکید کرد: در دولت مدنظر من هرکاربلدی با هر سلیقۀ سیاسی به کار گرفته می‌شود.

لاریجانی ادامه داد: حل مسئلۀ تحریم‌ها جزو اولویت‌های دیپلماسی ما خواهد بود. بنیۀ دفاعی قوی برای نیروهای مسلح هم باتوجه به شرایط منطقه مدنظر است.

وی افزود: برخی کشورها شرایط پیچیده‌تری نسبت به ما داشتند اما توانستند آن را حل کنند. باید با تکیه بر توان داخلی ار تجارت بین‌المللی نیز بهره بگیریم.

لاریجانی ادامه داد:  در دولت مدنظر من هرکاربلدی با هر سلیقۀ سیاسی به کار گرفته می‌شود. عدالت به این معناست که هرکس به حق خود برسد. ما به ملت قوی و دولت زمینه‌ساز نیاز داریم.

وی تاکید کرد:  در این الگو دولت بستر متوازن برای مشارکت و رقابت مردم در همۀ حوزه‌ها را فراهم می‌کند و آزادی سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی برای این امر ضرورت دارد.

این نامزد انتخابات ریاست جمهوری اظهار کرد:  حل مسئلۀ تحریم‌ها جزو اولویت‌های دیپلماسی ما خواهد بود. دیپلماسی کشور باید پیشرفت ایران را مسئلۀ اصلی تعاملات خود قرار دهد. راهبرد ایران این است که کل منطقه امن و قدرتمند باشد.

او گفت:  ایران همکاری خود با قطب‌های جهانی را براساس منافع و امنیت ملی تعریف می‌کند.

وی تاکید کرد:  بنیۀ دفاعی قوی برای نیروهای مسلح هم باتوجه به شرایط منطقه مدنظر است.

لاریجانی بیان کرد:  تنها با روش علمی می‌توان مشکلات را حل کرد نه با شعار و نظرات غیرتخصصی. مبارزه با علت فساد، مهم‌تر از برخورد با معلول‌هاست. اگر دولت جایگزین ملت نشود، شفافیت بیشتر شود و مقررات زائد تقلیل یابد زمینۀ فساد از بین می‌رود.

این نامزد انتخابات ریاست جمهوری اظهار کرد:   با دولت مداخله‌گر در همه امور مردم راه به جایی نمی‌بریم.

لاریجانی بیان کرد: با دولت مداخله‌گر راه به جایی نمی‌بریم.  تاکید ما بر توسعه اقتصادی ملی یک ضرورت اجتناب‌ناپذیر برای نجات کشور است.

گفتنی است او در دوران ریاست مجلس دهم و همزمان با التهابات ارزی سال ۹۷ گفته بود: «باید سیاست‌های جدید ارزی اعلام شود. اداره کشور براساس علم اقتصاد جلو برود نه اینکه سیاست‌های دستوری به کار گرفته شود.»

دیدگاه
آخرین اخبار