ثبت سفارش کالا برای واحدهای بازرگانی صمت تا اطلاع ثانوی متوقف شد

بر اساس مصوبات جدید وزارت صنعت، معدن و تجارت؛ امکان ثبت سفارش جدید برای واحد‌های بازرگانی وزارت صمت تا اطلاع ثانوی ممنوع شد.

به گزارش اکونگار به نقل از تسنیم، امکان اخذ ثبت سفارش جدید صرفا برای واحد‌های تولیدی وزارت صنعت، معدن و تجارت که برنامه تولید سال ۱۴۰۳ خود را در بخش تجارت داخلی ثبت کرده باشند و این برنامه به تایید سازمان صنعت، معدن و تجارت استان و دفتر تخصصی مربوطه رسیده باشد، امکان پذیر خواهد بود.

صنعتی که فقط ارز می‌بلعد/ چرا ارزپاشی، برای یک صنعت بدون راندمان ادامه دارد؟

تا اطلاع ثانوی ثبت سفارش جدید برای واحدهای بازرگانی که مجوز واردات آن ها توسط وزارت صمت صادر می شود متوقف شد.

 بر اساس مصوبات جدید وزارت صنعت، معدن و تجارت؛ امکان ثبت سفارش جدید برای واحدهای بازرگانی وزارت صمت تا اطلاع ثانوی ممنوع شد.

امکان اخذ ثبت سفارش جدید صرفا برای واحدهای تولیدی وزارت صنعت، معدن و تجارت که برنامه تولید سال 1403 خود را در بخش تجارت داخلی ثبت کرده باشند و این برنامه به تایید سازمان صنعت، معدن و تجارت استان و دفتر تخصصی مربوطه رسیده باشد، امکان پذیر خواهد بود.

 امکان اخذ ثبت سفارش جدید برای واحدهای بازرگانی وزارت صنعت، معدن و تجارت نیز تا اطلاع ثانوی امکان پذیر نمی‌باشد.

ثبت سفارش کالاهای «وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی» و «وزارت جهاد کشاورزی» مشمول این مصوبه نمی‌باشند.

پیشتر از اعمال  محدودیت ثبت سفارش از سوی سامانه جامع تجارت خبر داده بود که در ان مقطع این موضوع با واکنشهای مختلف رسانه ای مواجه شد.

کالاهایی که وزارت صمت مجوز واردات آنها را صادر میکند و میزان تخصیص آنها به شرح جدول زیر است. سال گذشته 44 میلیارد دلار کالا با مجوز وزارت صمت وارد کشور شد.

 

از دیگر رسانه ها
دیدگاه
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان