قیمت شکر فله و بسته‌بندی شده چند؟

وزارت جهاد کشاورزی در نامه‌ای قیمت شکر فله و شکر بسته‌ای را اعلام کرد.

به گزارش اکونگار، با آغاز فصل گرما و همزمان با افزایش تقاضا برای شکر، قیمت شکر در بازار دست خوش تغییراتی می‌شود. این روزها شکر در بسیاری از خرده فروشی‌ها در دسترس نیست و مغازه‌داران معتقدند که توزیع شکر به صورت قطره چکانی انجام می‌شود تا وزارت جهاد کشاورزی قیمت نهایی را اعلام کند. 

آشفته بازار شکر آنچنان بالا گرفته که بررسی‌ها نشان می‌هد در بازار آزاد قیمت هر کیلو شکر حدود 50درصد افزایش داشته که عمده دلیل آن افزایش 40درصدی قیمت چغندر است. 

چرایی تلخ کامی بازار شکر از گرانی

به گزارش ایسنا، احمد خانی نوذری معاون توسعه بازرگانی وزارت جهاد کشاورزی در نامه‌ای قیمت شکر به صورت فله و بسته بندی را به شرح زیر اعلام کرد:

با عنایت به تصمیمات متخذه در ستاد تنظیم بازار و متعاقباً مصوبه ابلاغی کارگروه تنظیم بازار وزارت صنعت، معدن و تجارت ابلاغی و در راستای اجرای تصویب نامه ابلاغی هیأت وزیران مبنی بر اعلام منشاء تامین ارز کالای شکر از محل تالار دوم (نیمایی)، بدینوسیله بر اساس مصوبات تنظیم بازار قیمت شکر در حلقه های مختلف توزیعی به شرح ذیل ابلاغ می‌شود.

1 - قیمت فروش شکر خام وارداتی (تحویل بنادر 31500 تومان به ازای هر کیلوگرم) مالیات بر ارزش افزوده و سایر هزینه ها لحاظ گردیده است.

2- قیمت فروش شکر تصفیه شده (سفید) در کارخانه انبار 38500 تومان به ازای هر کیلو گرم 10 درصد مالیات بر ارزش افزوده و سایر هزینه ها در قیمت لحاظ گردیده است.

3- قیمت فروش شکر تصفیه شده سفید فله برای مصرف کننده 42500 تومان به ازای هر کیلو گرم با احتساب تمام هزینه های تبعی و مالیات بر ارزش افزوده)

4- قیمت فروش شکر تصفیه شده بسته بندی یک کیلوگرمی  49500 تومان برای مصرف کننده نهایی

تبصره قیمت فروش شکر بسته بندی) یک کیلوگرمی و تحویلی درب انبارهای شرکت بازرگانی دولتی ایران 44500 تومان است.

لازم به ذکر است که واحد بازرسی و نظارت وزرات جهاد کشاورزی و وزرات صنعت معدن و تجارت بر فرایند توزیع عمده فروشی و خرده فروشی نظارت کامل معمول و در صورت عدم رعایت موارد فوق برابر قوانین و مقررات اقدام می کنند.

از دیگر رسانه ها
دیدگاه
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان