واکنش زاکانی به منقدان قراداد خرید اتوبوس از چینی‌ها

شهردار تهران گفت: تمامی دستگاه‌های مسوول، هم از قرارداد خبر دارند و هم در جریان متن آن هستند. محصول این قرارداد بسیار ارزان‌تر از محصول داخلی است.

به گزارش اکونگار به نقل از دانشجو، «علیرضا زاکانی» شهردار تهران پیش از ظهر امروز (چهارشنبه) در حاشیه جلسه هیأت دولت با حضور در جمع خبرنگاران با اشاره به توسعه متروی تهران اظهار کرد: امروز عملیات عمرانی خط ۹ مترو تهران آغاز می‌شود که این خط از چیتگر شروع می‌شود و تا دولت‌آباد ادامه می‌یابد. در واقع این خط مترو، از شمال تا جنوب است و نقاط مختلف شهر تهران را به هم متصل می‌کند.

ادامه حاشیه‌های واردات اتوبوس‌های چینی/ شهرداری عقب‌نشینی کرد؟

وی افزود: عملیات اجرایی دو خط دیگر ۸ و ۱۰ مترو هم قبل از عید نوروز شروع شده است و خط چهارم را هم در هفته‌های آینده آغاز خواهیم کرد.

شهردار تهران در توضیح هزینه‌های ساخت مترو با بیان اینکه هر کیلومتر خط مترو حدود ۳ همت هزینه دارد، بیان کرد: خط ۹ که در حدود ۴۰ کیلومتر است، عددی بالغ بر ۱۲۰ همت را به خود اختصاص می‌دهد.

زاکانی عنوان کرد: عملیات خط مترو در مدت حدود ۴ تا ۵ سال کامل می‌شود، اما هر قطعه‌ای که تکمیل و متصل شود، به بهره‌برداری خواهد رسید.

وی در خصوص قرارداد با شرکت چینی برای واردات اتوبوس نیز اگفت: این یک شرکت ساختمانی است و هیچ ربطی به خرید خودرو ندارد. فردی که آن حرف‌ها را زده بود، حرف‌هایش نادرست و غیر کارشناسی است.

شهردار تهران با اشاره به ادعای محرمانگی این قرارداد، گفت: محرمانگی آن به معنای مشخص از طرف خارجی است و در دولت هم اعلام شد که به دلیل آسیب نرسیدن به موضوعات باید از طرف دستگاه‌های مسؤول رسیدگی شود؛ بنابراین تمامی دستگاه‌های مسؤول، هم از قرارداد خبر دارند و هم در جریان متن آن هستند. محصول این قرارداد بسیار ارزان‌تر از محصول داخلی است.

از دیگر رسانه ها
دیدگاه
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان