میانگین قیمت جوجه یک‌روزه تعیین شد

دبیر انجمن صنفی جوجه یک‌روزه گفت: نرخ جوجه برخی نژادها ۱۲ تا ۱۳ هزار تومان و بعضی سویه‌ها بین ۲۵ تا ۲۶ هزار تومان است؛ اما به طور میانگین نرخ جوجه یک‌روزه بین ۱۶ تا ۲۴ هزار تومان متغیر است.

به گزارش اکونگار به نقل از مهر، محمدرضا صدیق پور، دبیر انجمن صنفی جوجه یک روزه درباره وضعیت قیمت جوجه یک روزه به مهر گفت: نرخ جوجه برخی نژادها و سویه‌ها حدود ۱۲ تا ۱۳ هزار تومان است و بعضی نژادها هم بین ۲۵ تا ۲۶ هزار تومان قیمت گذاری شده است؛ اما به طور میانگین نرخ آن بین ۱۶ تا ۲۴ هزار تومان متغیر است.

وی افزود: بر اساس توافق انجام شده در نیمه دوم سال گذشته میانگین قیمت، به اضافه و منهای ۲۰ هزار تومان بوده که امسال هم تغییری نکرده است.

وی با بیان اینکه بر اساس تنوع نژادها، سن، کیفیت جوجه‌ها قیمت‌ها متفاوت می‌شود، گفت: این نوسان قیمت در سویه‌های مختلف طبیعی است.

دبیر انجمن صنفی جوجه یک روزه با اشاره به وضعیت تولید جوجه امسال گفت: در سال جاری هم بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده ماهانه ۱۵۰ میلیون قطعه جوجه‌ریزی در کشور صورت می‌گیرد.

صدیق پور در پایان گفت: با توجه به بازسازی گله‌های مولد که در حال حاضر بخشی از آن به وسیله واردات تأمین می‌شود، از ماه آینده واردات روند کاهشی داشته و در نیمه دوم سال با توجه به مازاد تولید جوجه جز صادرکننده تخم مرغ نطفه دار خواهیم بود.

از دیگر رسانه ها
دیدگاه
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان
تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت اکونگار هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد