این کسب‌ و کارها وام ۲۰۰تا۵۰۰میلیونی می‌گیرند

به گفته وزیر ارتباطات برای کسب و کارهای سکوهای داخلی از ۲۰۰ تا ۵۰۰ میلیون تومان تسهیلات پیش‌بینی شده است.

به گزارش اکونگار به نقل از شفقنا، عیسی زارع پور، در آیین نامه حمایت از سکوها و کسب و کارهای دیجیتال که سال ۱۴۰۱ تصویب شد، یک بسته حمایتی و ۳۰ نوع حمایت برای کسب و کارهایی که در سکوهای داخلی فعالیت می‌کنند، پیش‌بینی شد.

سهم ۷/۹ درصدی اقتصاد دیجیتال در تولید ناخالص ملی کشور

وی افزود: یکی از این حمایت‌ها، اعطای تسهیلات بود که ما سال گذشته شروع کردیم، اما امسال با منابعی که سازمان مدیریت تخصیص داده به شکل گسترده دنبال می‌کنیم که برای کسب و کارهایی که روی سکوهای داخلی فعالیت می‌کنند از ۲۰۰ تا ۵۰۰ میلیون تومان تسهیلات پیش‌بینی شود.

عیسی زارع_پور

زارع پور عنوان کرد: با شرایطی که دوستان اعلام کردند تنفس و میزان سود مشخص است. به طور کلی اقدام مثبتی است و در شرایط فعلی می تواند برای کسب و کارهای خرد و متوسطی که در سکوهای داخلی فعالیت می کنند، گره گشایی کند. 

شرایط دریافت وام کسب و کارهای دیجیتال چیست؟

به گزارش اکونگار، هفته گذشته سازمان فناوری اطلاعات ایران اعلام کرد که کسب و کارهای دیجیتال بر اساس تبصره ۱۸ آئین نامه «حمایت از سکوها و کسب و کارهای اقتصاد دیجیتال» مشمول دریافت وام می‌شوند. 

در این اطلاعیه آمده است که نرخ سود این وام‌های بانکی بیش از 15درصد و تا یکسال تنفس و با بازپرداخت سه ساله است. 

بر اساس اعلام سازمان فناوری اطلاعات ایران، متقاضیان برای دریافت این وام باید به سامانه 1649 مراجعه کرده و شیوه نامه  اعطای تسهیلات به کسب و کارهای حوزه اقتصاد دیجیتال را بررسی کنند. 

 

 

از دیگر رسانه ها
دیدگاه
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان