ماراتن بی‌پایان ساماندهی کارکنان دولت / آخرین وضعیت طرح چیست؟

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس دلیل به تصویب نرسیدن طرح ساماندهی کارکنان دولت را تشریح کرد.

به گزارش اکونگار، به نقل از ایلنا، رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس آخرین جزئیات بررسی طرح ساماندهی کارکنان دولت در جلسه کمیسیون اجتماعی را تشریح کرد و گفت:‌ مجلس کار خود را انجام داده و حالا مجمع تشخیص مصلحت درباره این طرح تصمیم‌گیری خواهد کرد. برداشت ما این است که در آنجا به نتیجه می‌رسد.

این گروه از کارکنان دولت فوق‌العاده خاص دریافت می‌کنند

تایید طرح ساماندهی کارکنان دولت از سوی شورای نگهبان

ولی اسماعیلی رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامیدرباره آخرین جزئیات بررسی طرح ساماندهی کارکنان دولت در جلسه روز گذشته این کمیسیون گفت: روز گذشته این بحث در کمیسیون مطرح شد. در خصوص این طرح که مورد تایید شورای نگهبان قرار گرفته بود اما سه ایراد هیئت نظارت مجمع به آن گرفته شده بود، به مصوبه کمیسیون اصرار کردیم. به این معنا آن را به صحن علنی فرستادیم و در آنجا باید رای داده شود چون این طرح اعاده شده از سوی شورای نگهبان است باید بدون نوبت رای گیری شود تا به صحن علنی مجمع تشخیص مصلحت برود و آنجا درباره آن تصمیم‌گیری شود.

اصرار کمیسیون اجتماعی مجلس به طرح ساماندهی کارکنان دولت

وی افزود: خیلی مختصر بخواهم بگویم ما بر مصوبه کمیسیون اصرار داریم چراکه شورای نگهبان به آن ایراد نگرفته بود. البته از اعضای هئیت نظارت مجمع هم دعوت کردیم اما در جلسه کمیسیون تشریف نیاوردند تا بتوانیم مشکلات را حل کنیم بنابراین چاره‌ای جز آن ندیدیم و برای آنکه مطالبه عمومی مردم روی زمین باقی نماند، کمیسیون اجتماعی رای داد تا مصوبه به صحن علنی برود احتمالا فردا یا پسفردا هم در آنجا رای‌گیری شود تا به مجمع تشخیص مصلحت نظام برود. ان‌شاالله در آنجا دوستان واقع بینانه و با نگاه به امنیت شغلی کارکنان دولت این دغدغه را تامین و این موضوع را بررسی کنند. 

ولی اسماعیلی

طرح ساماندهی کارکنان دولت باید در مجمع تشخیص مصلحت نظام بررسی شود

اسماعیلی درباره اشکالات این طرح گفت: اشکالاتی که از سوی شورای نگهبان بود، برطرف شده بود. اشکالات هیات نظارت مجمع سه مورد بود از جمله آنکه موضوع بار مالی را مطرح کرده بودند که ما می‌گوییم بار مالی ندارد افرادی که در این طرح مطرح هستند همین الان هم دارند حقوق می‌گیرند، بحث سبک سازی دولت را مطرح کرده بودند و ما شخصا نامه نوشتیم که این هم جای بحث ندارد چراکه افرادی از بیرون به دولت اضافه نمی‌شوند در واقع همان افرادی که هستند، ساماندهی می‌شوند. جوابیه مفصل نوشتیم اما در ادامه پاسخی نگرفتیم. برای همین استدلال قوی پشت این طرح داریم که برای همین هم بر آن اصرار کردیم که در مجمع تشخیص بررسی شود. 

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس درباره آنکه طبق پیش‌بینی شما آیا این طرح در مجمع تشخیص مصلحت به نتیجه می‌رسد، گفت: مجمع تشخیص مصلحت طبق قانون اجازه دارد مواردی را حذف یا اضافه کند. با توجه به اینکه آنجا عقلای نظام جمع هستند و از ما هم به عنوان اینکه مسئولیت این کار را بر عهده داشتیم دعوت می‌کنند، ما هم توضیحات خودمان را می‌دهیم. برداشت ما این است که در آنجا به نتیجه می‌رسد.

احتمال موافقت مجمع با طرح ساماندهی کارکنان دولت

وی تاکید کرد: با توجه به آنکه در آنجا مصحلت‌ها بررسی می‌شود و مصلحت نظام مورد لحاظ قرار می‌گیرد به نظرم می‌رسد مجمع با این مصوبه موافقت کند تا آن به مطالبه عزیزانی که چندین سال است در دولت کار می‌کنند اما امنیت شغلی ندارند و نمی‌توانند ازدواج کنند و برخی واسطه‌ها پول‌های کلان می‌برند پاسخ داده شود و امیدواریم اعضای مجمع با توجه به جمیع جهات با آن موافقت کنند و مصوبه نهایی شود. در هر صورت این طرح اگر فردا یا پس فردا به صحن علنی بیاید و به مجمع برود، مجلس کار خود را انجام داده و حالا مجمع تشخیص مصلحت درباره این طرح تصمیم‌گیری خواهد کرد. 

از دیگر رسانه ها
دیدگاه
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان