خوش‌گذرانی مالک کوروش کمپانی بیخ گوش ایرانیان/ کدام نهاد مسئول پیگیری ماجراست؟

یک وکیل دادگستری از آخرین وضعیت مالک کوروش کمپانی خبر داد.

به گزارش اکونگار، در روزهای پایانی بهمن ماه سال گذشته فرار مالک شرکتی به نام کوروش کمپانی و کلاهبرداری این شرکت، مالباختگان را به دفتر مرکزی این شرکت در تهران کشاند. مدیران این شرکت به مردم وعده داده بودند که با دریافت مبلغ ۲۰ میلیون تومان و  پس از گذشت  ۵۰  روز، تلفن‌ همراه آیفون ۱۳ که قیمت آن در بازار در حدود ۵۰ میلیون تومان بود را به دست خریداران برسانند. 

کدام اتحادیه به کوروش کمپانی مجوز داد؟/ وزارت صمت تکذیب کرد

پس از آن از سوی مسئولان قوه قضاییه مطرح شد که شرکتی تحت عنوان «کوروش کمپانی» در اداره کل ثبت شرکت‌ها ثبت نشده است و  تنها شرکتی به نام کوروش پردازان آی سا با مسئولیت محدود با شماره ثبت مشخص، در ۸ بهمن سال ۹۹ به ثبت رسیده است. مدیرعامل این شرکت، خدمت وظیفه عمومی را انجام نداده است؛ البته به گفته سخنگوی دستگاه قضا برای تاسیس شرکت‌ها و موسسات نیاز به اخذ کارت پایان خدمت نیست. 

به گفته سخنگوی دستگاه قضا، این شرکت با اخذ مبالغی مبادرت به فروش محصولات الکترونیکی همچون گوشی‌های آیفون و سامسونگ و سایر محصولات داشته است. تاکنون آمار دقیقی هم از دریافت کنندگان این محصولات وجود ندارد و بررسی‌ها نشان می‌دهد، تعداد قابل توجهی از افراد این محصولات را خریداری کرده‌اند و تعداد زیاد دیگری نیز که این محصولات را خریدند، هنوز کالایی دریافت نکرده‌اند. 

مردم به تبلیغات سلبریتی‌ها اعتماد کردند؟

در حالی که بسیاری از چهره‌های سرشناس در چند وقت اخیر اقدام به تبلیغ محصولات این کمپانی کرده بودند و بسیاری از مردم به اعتبار همین افراد سرمایه‌های خود را وارد این سیستم کرده بودند، اما برنده این بازی پنزی کسی نبود جز مالک کوروش کمپانی و بازنده اول و آخر آن هم مردم. 

خوش‌گذرانی مالک کوروش کمپانی در یک قدمی ایران 

این روزها شکایت‌ها و پیگیری‌های مالباختگان درحالی ادامه دارد که هنوز هیچ اقدام خاصی برای بازگردان مالک کوروش کمپانی از کشور امارات نشده است و تنها تصاویر خوش‌گذاری او در دبی در صفحات شبکه‌های مجازی دست به دست می‌شود. 

به گزارش خبرآنلاین، علی مجتهدزاده وکیل دادگستری در شبکه اجتماعی ایکس نوشت: «در سفر به دبی و در کمال شگفتی متوجه شدم مالک کوروش کمپانی آزادانه در امارات با اموال به یغما برده شده ملت در حال خوشگذرانی است!! قابل توجه مقامات محترم امنیتی و قضائی.

از دیگر رسانه ها
دیدگاه
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان