تشکیل کمیسیون برای مگاپروژه نفتی در پارس جنوبی

تفاهم نامه خدمات و فعالیت های پروژه فشار افزایی میدان گازی پارس جنوبی امضا شد.

به گزارش اکونگار، در سومین روز برگزاری بیست و هشتمین نمایشگاه بین المللی صنعت نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی تفاهم نامه همکاری انجام خدمات و فعالیت های پروژه های فشار افزایی میدان مشترک پارس جنوبی میان شرکت تاسیسات دریایی، شرکت OTC، شرکت پارس کیهان و تاپکو به امضا رسید.

جزئیات سرمایه‌گذاری خارجی ۴.۸میلیارد دلاری در میادین نفتی

به گزارش روابط عمومی شرکت مهندسی و ساخت تاسیسات دریایی ایران؛ در  مراسم امضای این تفاهم نامه، امیر رضا داستان نریمان سرپرست بازاریابی شرکت تاسیسات دریایی گفت: به دلیل مشکلات و اهمیت موضوع ناترازی گاز در کشور، تصمیم بر اجرای پروژه فشار افزایی توسط کنسرسیومی متشکل از شرکت های مهندسی و ساخت تاسیسات دریایی، پارس کیهان، تاپکو و OTC گرفته شد.

وی افزود: طبق جلساتی که با شرکت های همکار برگزار شد، مسایل فنی مورد بررسی قرارگرفت تا مشارکت مربوطه در این زمینه صورت بگیرد.

به گفته وی این کنسرسیوم بر اساس شرح کار پروژه فشار افزایی و انجام فعالیت های مرتبط با آن تعریف شده است.

وی به توانایی و ظرفیت های شرکت تاسیسات دریایی در یارد خرمشهر و ناوگان مجهز و ظرفیت های بالا در عملیات نصب سکوهای دریایی این شرکت اشاره کرد و گفت: شرکت پارس کیهان نیز  به دلیل ظرفیت و توانمندی در پروژه های نفت و گاز کشور، شرکت تاپکو در ساخت تجهیزات و توربو کمپرسور و شرکت OTC در مهندسی و ساخت کمپرسورها و توربین های مورد نیاز در پروژه فشار افزایی به این کنسرسیوم وارد شدند.

لازم به یادآوری است؛ تفاهم نامه همکاری با موضوع انجام خدمات و فعالیت های پروژه های فشار افزایی در ارتباط با ساخت سازه های دریایی، تجهیزات دوار و کلیه کارهای موضوع این پروژه در قالب EPCI با حضور شرکت های مهندسی و ساخت تاسیسات دریایی به مدیرعاملی دکتر حسین شیوا، شهرام الوندی مدیرعامل تاپکو، شاهرخ شیوایی مدیرعامل پارس کیهان و مسعود عارف پور مدیرعامل شرکت OTC در سومین روز بیست و هشتمین نمایشگاه بین المللی صنغت نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی در غرفه شرکت تاسیسات دریایی به امضا رسید.

 

از دیگر رسانه ها
دیدگاه
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان