بریکس و شانگهای بدون رفع تحریم هیچ است!

روزنامه جمهوری اسلامی از دولت خواست به بریکس و شانگها دل خوش نکند و به دنبال رفع تحریم ها باشد.

به گزارش اکونگار، به نقل از اعتماد، روزنامه جمهوری اسلامی از فرصت‌هایی که یه خاطر تحریم‌ها از دست رفته، انتقاد کرده است.

در کشوری که حاکمیت نمی‌تواند برای تجار و بازرگانان بستری برای اخذ ویزا فراهم کند، فاتحه مابقی خوانده است!

به گزارش جمهوری اسلامی، از دست دادن طرح‌های بزرگ نفتی، گازی و ترانزیتی، به این یا آن دولت مربوط نمی‌شود. این جاماندگی‌ها به کلیت سیاست منطقه‌ای و بین‌المللی ما مربوط می‌شود که به نظر می‌رسد باید مورد تجدید نظر جدی قرار گیرد تا راه برای حضور ایران در تمام یا اکثر طرح‌های اقتصادی اعم از نفتی و گازی و ترانزیتی هموار شود.

این روزنامه افزوده است: دل‌خوش کردن به عضویت در مجامعی مانند بریکس و شانگهای و امثال اینها با توجه به تحریم‌ها و سایر موانع موجود، نوعی قانع شدن به سراب است. دیدیم که حتی روسیه و چین علیرغم آنهمه لاف دوستی که می‌زنند، در مقاطع حساس فقط به منافع خودشان می‌اندیشند و تحریم‌ها را بهانه عدم همکاری با ما معرفی می‌کنند.

جمهوری اسلامی یادآور شده است: طرفه اینکه خود چین و روسیه نیز علیرغم هم‌پیمانی‌هائی که دارند منافع خود را بر دوستی‌ها ترجیح می‌دهند و دیدیم که بانک‌های چینی با تبعیت از تحریم‌ها از تعامل با روسیه خودداری کردند. اینها واقعیت‌های مهمی هستند که باید ما را به تجدید نظر در سیاست‌هایمان به ویژه در عرصه بین‌الملل ترغیب کنند.

 

از دیگر رسانه ها
دیدگاه
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان