پیش بینی وضعیت طلا و سکه در ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۳

با صعود انس جهانی طلا، قیمت طلا و سکه در بازار داخلی با رشد همراه شد. امروز طلا و سکه در همه قطعات افزایش داشتند.

به گزارش اکونگار، به نقل از تجارت‌نیوز، قیمت طلا و سکه روز دوشنبه با افزایش ارزش بازگشایی شد. رشد قیمت طلای جهانی در سومین روز هفته، بازار طلا در داخل را با خود همراه کرد و همین موضوع، مثقال طلا را به کانال ۱۵ میلیونی برگرداند و قیمت تمام قطعات سکه را افزایش داد.

پیش بینی قیمت طلا در پایان اردیبهشت ۱۴۰۳ / بازار طلا اوج می‌گیرد؟

قیمت طلا

سقف معاملات طلا سقوط کرد

معامله‌گران با وجود روند صعودی قیمت در بازار فلز زرد، روند تقاضا را رکودی و سقف معاملات را پایین می‌دانند. آنها با اشاره به اعتراض فعالان بازار طلا به اجرای سامانه جامع تجارت‌ می‌گویند، اعتصابات طلافروشان در هفته گذشته به رکود خرید و فروش در بازار طلا دامن زده است.

همچنین کارشناسان بازارهای مالی معتقدند با توجه به پیش‌بینی‌ها در خصوص افزایش قیمت طلای جهانی، روند قیمت‌ها در بازار طلا نسبت به رشد اونس جهانی طلا و روند رنج دلار هماهنگی خوبی دارد. گفتنی اونس جهانی طلا با روند افزایشی بازگشایی شد و در لحظه نگارش این گزارش با رشد ۲۲ دلاری روی رقم ۲۳۲۴ دلاری ایستاده است.

قیمت نقره یک دلار گران شد

اونس جهانی نقره نیز روی رقم ۲۷ دلار و ۱۲ سنتی ایستاده است و رشد یک دلاری دارد. هر گرم نقره ۹۹۹ روی رقم ۵۳ هزار و ۵۹۰ تومانی ایستاده و نسبت به روز یکشنبه افزایش ۱۸۹۰ تومانی پیدا کرده است.

سکه بهار به کانال ۳۸ میلیونی صعود کرد

قیمت سکه امامی روز دوشنبه ۱۷ اردیبهشت با افزایش ۷۹۳ هزار تومانی روی رقم ۴۱ میلیون و ۸۰۰ هزار تومانی بسته شد. قیمت سکه‌ بهار با رشد ۷۰۰ هزار تومانی روی رقم ۳۸ میلیون و ۲۹۵ هزار تومانی ایستاد.

گفتنی است قیمت نیم‌‌سکه با افزایش ۲۰۰ هزار تومانی و ربع‌سکه با رشد ۴۰۰ هزار تومانی به‌ترتیب با قیمت ۲۳ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان و ۱۵ میلیون و ۳۰۰ هزار تومانی بسته شد. قیمت سکه گرمی روز دوشنبه روی رقم ۶ میلیون و ۶۰۰ هزار تومانی ایستاد و رشد ۱۰۰ هزار تومانی داشت.

حباب سکه برخلاف قیمت کاهشی شد

قیمت طلا در سومین روز هفته رشد چشمگیری داشت. هر مثقال طلای ۱۸ عیار با رشد ۵۷۰ هزار تومانی به کانال ۱۵ میلیون تومانی راه یافت و با رقم ۱۵ میلیون و ۱۴۰ هزار تومانی معامله شد. هر گرم طلای ۱۸ عیار با رشد ۱۰۰ هزار تومانی روی رقم سه میلیون و ۴۶۲ هزار تومانی ایستاد. قیمت طلای دست دوم نیز با رقم سه میلیون و ۴۱۶ هزار تومان معامله شد.

حباب سکه روز دوشنبه به غیر از ربع‌‌سکه در تمام قطعات کاهش پیدا کرد. حباب سکه امامی ۷۴ هزار تومان، سکه بهار ۱۸۹ هزار تومان،‌ نیم‌سکه ۲۳۴ هزار تومان و سکه گرمی هفت هزار تومان کاهش یافت. حباب ربع سکه ۱۷۷ هزار تومان رشد کرد.

 

از دیگر رسانه ها
دیدگاه
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان