پیش بینی ارز مسافرتی برای زائران اربعین/ دینار جایگزین دلار شد

رییس ستاد اربعین گفت: ارز مسافرتی برای اربعین پیش بینی شده است.

به گزارش اکونگار به نقل از مهر، سید مجید میراحمدی افزود: ستاد مرکزی اربعین و بانک مرکزی ارز مسافرتی برای زائران اربعین به صورت دینار مانند سال گذشته پیش بینی کرده است.

هشدار ارزی سازمان بازرسی به بانک مرکزی

وی ادامه داد: نماینده بانک مرکزی نیز برای تأمین ارز موافقت خود را اعلام کرد و قطعاً میزان ارز زائرین اربعین حداقل برابر با میزان سال گذشته خواهد بود و اگر لازم باشد افزایش پیدا می‌کند.

احمدی گفت: موافقت اولیه برای تأمین ارز موکب‌ها با بانک مرکزی صورت گرفته و در آینده جزئیات آن مشخص می‌شود.

شرایط و نحوه دریافت ارز اربعین چگونه است؟

به گزارش اکونگار، سال گذشته هم ستاد اربعین برای تامین نیاز  زائران اقدام به تخصیص ارز کرد که متقاضیان باید با مراجعه به شعبه‌های اعلام شده ارز مورد نیاز خود را دریافت می‌کردند. 

سال گذشته، فروش ارز (اسکناس) به زائران بالای پنج سال به صورت دینار عراق حداکثر به مبلغ ۲۰۰ هزار دینار عراق به هر زائر به نرخ فروش اسکناس ETS، که معادل ریالی آن حدود ۶۲ تا ۶۵ میلیون ریال بود، صورت می‌گرفت. 

درحال حاضر هیچ موردی در رابطه با نحوه تخصیص ارز و چگونگی تخصیص آن اعلام نشده و ستاد اربعین این وعده را به  زائران داده است که برای سفر به عراق مشکلی وجود ندارد و ستاد اربعین با همکاری بانک مرکزی ارز مورد نیاز را پیش بینی کرده و  زائران به راحتی می‌توانند ارز مورد نیاز خود را تهیه کنند. 

 

از دیگر رسانه ها
دیدگاه
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان