حقوق ۱۱میلیونی کفاف هزینه‌های ۱۰روز از زندگی کارگران را می‌دهد

رئیس انجمن‌صنفی گچ‌کاران استان قم گفت: معیشت کارگران در سال‌های اخیر تحت تاثیر عوامل مختلفی ازجمله تورم و تحریم قرار گرفته است و در این شرایط دولت و مجلس باید به وضعیت معیشتی جامعه کارگری توجه ویژه‌ای کنند.

به گزارش اکونگار به نقل از ایلنا، داود کشوری اظهار کرد: بر اساس نرخ حقوق و دستمزد سال ۱۴۰۳، یک کارگر حدود ۱۱ میلیون تومان حقوق دریافت می‌کند که این حقوق با تورم بیش از ۴۰ درصدی، فقط کفاف کمتر از ۱۰ روز زندگی می‌دهد. جامعه کارگری امروز مشکلات معیشتی دارد و امید می‌رود مورد مهر دولت قرار بگیرد.

وی ادامه داد: حقوق کارگر در سال ۱۴۰۳ باید طوری افزایش پیدا می‌کرد که تامین کننده همه نیازهای یک خانواده کارگری بویژه در بخش مسکن باشد چراکه مسکن بخش قابل توجهی از هزینه‌های کارگران را دربرمی‌گیرد.

شرایط تورمی زندگی کارگران را به اوج وخامت رسانده/ مسئولان به جای شعار فکری اساسی کنند

رئیس انجمن‌صنفی گچ‌کاران استان قم با بیان اینکه وزارت کار متولی نظارت بر وضعیت کارگران است، در ادامه بیان کرد: مسئولان بدانند اگر کارگر از آینده شغلی خود آسوده‌خاطر باشد بازدهی و راندمان کاری بهتری خواهد داشت و این موضوع به نفع اقتصاد کشور خواهد بود.

کشوری با انتقاد از صحبت‌های اخیر میرهاشم موسوی (مدیرکل سازمان تامین اجتماعی کشور) بیان داشت: هنوز قول و وعده بیمه ۱۵ هزار از بین ۸۰۰هزار کارگر ساختمانی در انتظار بیمه از سال گذشته بر جای مانده و در دفتر خاطراتمان خاک می‌خورد اما اخیرا ایشان وعده بیمه ۱۰ هزار کارگر ساختمانی را تاپایان اردیبهشت ماه داده‌اند.

او با بیان اینکه انتظار داریم مسئولان بجای وعده‌ با خلف وعده نمک به زخم کارگران مظلوم نریزند، با اشاره به رهنمودهای مقام معظم رهبری در هفته کارگر امسال بیان داشت: ما از مسئولان کشوری تقاضا داریم نسبت به بیانات و فرامین رهبری در خصوص امنیت شغلی و بیمه کارگران عنایت داشته و پیگیری و اجرا نمایند.

از دیگر رسانه ها
دیدگاه
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان