چالش تولیدکنندگان لاستیک؛ از تخصیص نیافتن ارز تا تعرفه‌های گمرکی

سخنگوی انجمن تولیدکنندگان تایر می‌گوید: ارز مورد نظر برای واردات مواد اولیه تولید تایر، ارز نیمایی حدود ۴۰ هزار تومانی، اما ارز مورد نظر برای واردات تایر، ۲۸ هزار تومانی است.

به گزارش اکونگار به نقل از صدا و سیما، مصطفی تنها افزود: صنعت تایر کشور در سال ۱۴۰۲ سال سختی را پشت سر گذاشت و با مشکلات متعددی رو به رو بودیم که عمده‌ترین آنها تخصیص نیافتن به موقع ارز در ۶ ماهه نخست سال بود و همین کمبود مواد اولیه باعث افت تولید شد، اما با رفع مشکل در اواخر نیمه نخست سال، در ۶ ماهه دوم سال، نه تنها تولید معادل سال ۱۴۰۱ بود، بلکه توانستیم کمبود تولید ۶ ماهه نخست را هم جبران کنیم، ضمن اینکه تولید سال ۱۴۰۲ در مقایسه با سال قبل با افزایش مواجه شد.

وی با اشاره به اینکه آنچه تولید را تهدید می‌کند، ارز اختصاص یافته است گفت: برای واردات مواد اولیه، ارز نیمایی یا همان ارز ۴۰ هزار تومانی در نظر گرفته اند در حالی که وارد کنندگان، تایر باری را با ارز ترجیحی یا ارز ۲۸ هزار تومان وارد می‌کنند، به عبارتی ما تولیدکننده داخل برای تولید مواد اولیه باید دلار ۴۰ هزار تومان بپردازیم، اما واردکننده که کالا را کامل از خارج وارد می‌کند از ارز ۲۸ هزار تومانی استفاده می‌کند.
 
سخنگوی انجمن تولید کنندگان تایر اضافه کرد: از طرفی تعرفه واردات تایر باری کاهش پیدا کرده و به ۶ درصد رسیده، این در حالیست که برای واردات مواد اولیه تولید داخل نیز نرخ تعرفه ۶ درصد در نظر گرفته شده است. 
 
تنها گفت: مشکل دیگر، مسئله گمرکات است، اکنون واردات مواد اولیه در شرایط تحریمی، دردسر ساز است و در انتقال ارز به فروشنده مشکل وجود دارد و تا زمانی که ارز به حساب فروشنده واریز نشود مواد اولیه را بارگیری نمی‌کند البته پس از واریز ارز به حساب فروشنده هم فرایند بارگیری و حمل با کشتی زمابنر است؛ این مشکلات باعث می‌شود مواد اولیه به موقع به دست تولیدکننده نرسد و بازار با کمبود مواجه شود. 
 
وی با اشاره به برنامه تولید امسال گفت: با راه اندازی طرح‌های توسعه‌ای که در دست انجام بوده و بعضی هم در شرف اتمام است، این طرح‌های توسعه‌ای از ۳ ماه نخست امسال به بعد به تدریج وارد مدار تولید خواهد شد و ما قادر خواهیم بود که از نظر تولید تایر‌های سواری تا پایان سال ۱۴۰۳ بی نیاز از واردات و خودکفا شویم.
 
 سخنگوی انجمن تولیدکنندگان تایر افزود: در زمینه تولید تایر‌های رادیال باری اتوبوسی که در گذشته یک سوم نیاز کشور را تامین می‌کردیم، قادر خواهیم بود تا پایان سال به ظرفیتی برسیم که دو سوم نیاز کشور را تامین کنیم. 
 
تنها گفت: انتظار داریم که مقامات مسئول تسهیلاتی را که در سال ۱۴۰۲ برای واردات در نظر گرفتند، چه از نظر کاهش میزان تعرفه‌های واردات و چه از نظر تامین ارز بسیار زیاد، آن را در سال ۱۴۰۳ به حالت قبل بر گردانند و به جای آن از صنعت داخلی حمایت کنند. 
 
 سخنگوی انجمن تولیدکنندگان تایر ادامه داد: اگر از تولیدکنندگان و کارگران حمایت شود، این روند توسعه تولید کماکان در آینده ادامه خواهد یافت و می‌توانیم به خودکفایی در تولید انواع تایر مورد نیاز کشور دست پیدا کنیم.
از دیگر رسانه ها
دیدگاه
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان