افزایش ۴۶ درصدی تعرفه‌های پزشکی در سال ۱۴۰۳

​مدیرعامل بیمه سلامت گفت: طبق مصوبه شورای عالی بیمه، با افزایش ۴۶ درصدی تعرفه‌ها در سال ۱۴۰۳ موافقت کردیم و آن را امضا کردیم؛ باید تامین منابع هم انجام شود

به گزارش اکونگار به نقل از تجارت‌نیوز، محمد مهدی ناصحی مدیرعامل سازمان بیمه سلامت اظهار داشت: تعرفه‌ها ۷ سال افزایش خوبی نداشته و کم کم باید این مساله مرتفع شود.

وی افزود: بیمارستان‌های دولتی مشکلات جدی دارند و بیمارستان‌ها و مراکز خصوصی نیز وضعیت مشابه دارند.

مدیر عامل بیمه سلامت تصریح کرد: طبق مصوبه شورای عالی بیمه، با افزایش ۴۶ درصدی تعرفه‌ها در سال ۱۴۰۳ موافقت کردیم و آن را امضا کردیم؛ باید تامین منابع هم انجام شود.

ناصحی به بودجه طرح دارویاری در سال جاری اشاره کرد و گفت: ۶۹ همت مصوب شده که ۴۰ همت هزینه شده و ۲۹ همت مربوط به تجهیزات است که هنوز قیمت گذاری نشده که محاسبه شود.

وی درباره گزارش مرکز پژوهش‌های مجلس از افزایش هزینه‌های سلامت، افزود: رشد هزینه‌های سلامت که از جیب مردم پرداخت می‌شود، بیشتر در بخش سرپایی است.

ناصحی گفت: ۸۰ درصد مردم خدمات سرپایی را از بخش خصوصی می‌گیرند و حمایت بیمه‌ها در این بخش خیلی پایین و در حد ۲۰ درصد است.

وی افزود: برای افزایش حمایت از هزینه‌های مردم، باید بودجه بیمه حداقل ۳ برابر شود.

ناصحی درباره تعرفه‌های پزشکی گفت: موضوع تعرفه بسیار مهم است و باید بر اساس قیمت تمام شده تعیین شود تا مؤسسات و مراکز بتوانند هزینه‌های خود را تأمین کنند.

ناصحی در واکنش به فروش آنلاین دارو، گفت: نگرانی ما، بحث‌های نظارتی است که باید اعمال شود.

وی در ادامه با بیان اینکه صندوق حمایت از بیماران خاص و صعب العلاج نیز به صورت کامل استقرار یافته است، افزود: در بسیاری از بیماری‌ها بستر حمایتی کامل شده است. مرتباً نیز از معاونت درمان وزارت بهداشت ابلاغیه می‌آید و بیمه سلامت نیز طبق آن ابلاغیه پوشش‌ها را فراهم می‌کند.

ناصحی همچنین به همکاری سازمان بیمه تأمین اجتماعی اشاره کرد و افزود: به این ترتیب بیمه شدگان صعب العلاج بیمه تأمین اجتماعی نیز در سامانه صعب العلاج ادغام شده‌اند و در مجموع اکنون ۲ میلیون نفر بیمار صعب‌العلاج نشان‌دار شده‌اند که خدمات لازم و حمایت‌های ویژه را دریافت می‌کنند. همچنین ۹۰ درصد از بیماری‌هایی که طبق پروتکل ابلاغ شده‌اند اکنون در این سامانه‌ها بارگذاری شده‌اند.

از دیگر رسانه ها
دیدگاه
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان