اختلاف شدید اعضای شورای عالی کار بر سر سبد معیشت کارگران

به گفته نماینده کارگران در شورای عالی کار روز گذشته بر سر محاسبات سبد معیشت به نتیجه نرسیدیم؛ گروه کارگری اعداد و ارقام پیشنهادی دولت و کارفرمایان را نپذیرفتند و نشست بدون حصول نتیجه مشخص به پایان رسید، چرا که سبدی که به عنوان پیشنهاد مطرح شد در جهت ارزان سازی سبد معیشت کارگران بود.

به گزارش اکونگار به نقل از تسنیم، علیرضا میرغفاری، نماینده کارگران در شورای عالی کار با اشاره به اینکه در جلسه روز گذشته شورای عالی کار تورم بهمن ماه بانک مرکزی مبنای محاسبه قرار گرفت، گفت: تورم بهمن ماه 42.3 درصد است و بعد خانوار با توجه به سرشماری نفوذ و مسکن مرکز آمار حدود 3.3 نفر است.

عدم توافق نشست شورای عالی کار با نماینده کارگران/ نرخ سبد معیشت کارگری تعیین نشد

 میرغفاری با بیان اینکه تاکید گروه کارگری بر محاسبه و نرخ‌گذاری عادلانه و منطقی سبد معیشت خانوارهای کارگری است که باید مبنای تعیین افزایش دستمزد قرار بگیرد افزود: جلسات کمیته مزد برای تعیین عدد و رقم سبد معیشت ادامه دارد و چهارشنبه 23 بهمن ماه جلسه بعدی شورای عالی کار برگزار می شود.

 وی با اشاره به اینکه هر سه تشکل کارگری باید در شورای عالی کار به عنوان نماینده کارگران حق رأی داشته باشند گفت:  حق رأی 3 تشکل جامعه کارگری در شورای عالی کار به یک اندازه نیست، مطابق آئین نامه شورای عالی کار حضور تمام تشکل‌ها باید به صورت کارگروهی باشد که متأسفانه اینگونه نیست.

از دیگر رسانه ها
دیدگاه
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان