جمع‌آوری مرغ‌های مازاد با قیمت هرکیلو ۵۸هزار تومان

دبیر انجمن تولیدکنندگان جوجه افزود: با توجه به مازاد تولید، مرغ مازاد با قیمت تضمینی ۵۸ هزار تومان توسط پشتیبانی امور دام در حال جمع آوری است.

به گزارش اکونگار به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، محمدرضا صدیق پور، دبیر انجمن تولیدکنندگان جوجه گفت: سال گذشته وزارت جهاد از برنامه تولید مرغ مادر غافل بود، اما بنابر برنامه ریزی گله های اجداد جوجه گوشتی، جوجه مادر به میزان کافی تولید می شود.

به گفته او، برآوردها حاکی از آن است که با برنامه ریزی گله های اجداد، تولید به عدد ۱۵۰ میلیون قطعه می رسد که بر این اساس نیازی به واردات نداریم.

صدیق پور ادامه داد: برآوردها حاکی از آن است که جوجه ریزی اسفند به ۱۴۰ میلیون قطعه برسد که ۲ تا ۳ درصد این میزان وارداتی و مابقی تولید داخل است.

دبیر انجمن تولیدکنندگان جوجه افزود: با توجه به مازاد تولید، مرغ مازاد با قیمت تضمینی ۵۸ هزار تومان توسط پشتیبانی امور دام در حال جمع آوری است چرا که قیمت مرغ گرم از حالت تعادلی  کاهش پیدا کرده است.

او گفت: قیمت کنونی هر قطعه جوجه یکروزه ۱۴ تا ۱۶ هزار تومان است که با اتخاذ برخی تدابیر امیدواریم متوسط قیمت جوجه یکروزه به ۲۰ هزار تومان برسد تا تولید دچار چالش نشود.

از دیگر رسانه ها
دیدگاه
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان