تیغ تورم بر گلوی خانوار/ تعمیر خودرو هم قسطی شد

افزایش چشم‌گیر قیمت قطعات خودرو و کاهش قدرت خرید مردم منجر به رواج فروش قسطی قطعات خودرو شده است.

به گزارش اکونگار، افزایش بیش از ۵۰درصدی تورم در یکسال اخیر و کاهش قدرت خرید خانواده‌ها منجر به حذف بسیاری از کالاهای غیرضروری از سبد خانوار شده است. 

پس رفت اتوبوس‌سازان داخلی با سابقه ۶۰ ساله/ حتی شهرداری هم واردات اتوبوس از چین را اولویت داد

عدم تناسب میان درآمد خانوار، حقوق و دستمزد و تورم باعث رواج خرید قسطی محصولات مورد نیاز خانواده‌ها شده است. پیش از این کالاهای نسبتا غیرضروری به صورت قسطی خریداری می‌شدند، اما با افزایش شدید تورم در کشور، بسیاری از کالاهای ضروری هم از سبد خانوار حذف شده و خانواده‌ها مجبور هستند برخی کالاهای مورد نیاز و حیاتی خود را به صورت قسطی خریداری کنند. 

همزمان با نزدیک شدن به ایام نوروز، بسیاری از خانواده‌ها برای تعمیر و یا اطمینان از وضعیت سلامت خودرو مجبور هستند که به تعمیرگاه‌ها سر بزنند. قطعات خودرو در ماه‌های اخیر از تورم عقب نمانده و در میان افزایش شدید قیمت‌ها رشد چشم‌گیری داشته است. 

از آنجایی که صاحبان خودروهای کارکرده ملزم به تعویض و تعمیر قطعه هستند و یک عدم تناسب میان هزینه‌ها و درآمدها به وجود آمده فروش قسطی قطعات و تعیمر اقساطی خودرو رونق گرفته است. 

آگهی‌های متعدد در فضای مجازی نشان می‌دهد که علاوه بر فروش اقساطی قطعات خودرو، بسیاری از تعمیرگاه‌ها با انتشار آگهی در فضای مجازی اقدام به تعمیر قسطی ماشین می‌کنند. آگهی‌های تعمیر چکی خودرو و فروش چکی قطعات خودرو در چند وقت اخیر یکی از شگفتانه‌های فضای مجازی بوده است. 

تعمیر۱

از دیگر رسانه ها
دیدگاه
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان