لزوم مدیریت واردات لاستیک/تولید داخل نیاز بازار را تامین می‌کند؟

رئیس اتحادیه فروشندگان لاستیک و روغن موتور خودرو با اشاره به اینکه در حال حاضر نسبت به ماه های گذشته بازار شاهد افزایش قیمت نیست و تا حدودی قیمت ها به تعادل رسیده است گفت: واردات لاستیک باید به نحوه موثرتری مدیریت شود تا بازار داخل با کمبود مواجه نشود.

به گزارش اکونگار به نقل از باشگاه بازار، محمدرضا آل سارا، رئیس اتحادیه فروشندگان لاستیک و روغن موتور خودرو گفت: خوشبختانه هیچگونه کمبودی در بازار روغن موتور خودرو و تایر وجود ندارد.

او در خصوص قیمت تایر در بازار افزود: در حال حاضر نسبت به ماه های گذشته بازار شاهد افزایش قیمت نیست و تا حدودی قیمت ها به تعادل رسیده است به طوری که متقاضیان برای خرید لاستیک باید سند و کارت خودرو خود را به همراه داشته باشند.

تکذیب گرانی تایر/ فروش مستقیم لاستیک حذف شد

آل سارا بیان کرد: متاسفانه فقط در دو رینگ لاستیک مشکل داریم که آن هم از طریق واردات حل خواهد شد. هرگونه خبری مبنی بر افزایش قیمت تایر صحت ندارد.

وی تصریح کرد: به طور کلی بازار روغن موتور فعلا شرایط عادی دارد و کمبودی در این میان وجود ندارد ولی مشکلات عدیده ناشی از افزایش نرخ نهاده های تولید روانسازان برای متولیان این صنعت هنوز مورد بررسی قرار نگرفته است. واردات لاستیک باید به نحوه موثرتری مدیریت شود تا بازار داخل با کمبود مواجه نشود.

از دیگر رسانه ها
دیدگاه
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان