خریداران دلار دست به عصا شدند/ کاهش نرخ ارز چقدر محتمل است؟

دبیرکل سابق کانون صرافان معتقد است: تجربه‌ها نشان می‌دهد باز هم تحقق این اتفاق و برگشت نرخ ارز به سطوح قبلی دور از ذهن نخواهد بود.

به گزارش اکونگار، از ابتدای بهمن ماه قیمت دلار در بازار ارز روند افزایشی در پیش گرفت و با از دست رفتن کانال ۵۰هزار تومانی، دلار تا یک قدمی کانال ۶۰هزار تومان رفت، اما ورود مستقیم بانک مرکزی به بازار و تزریق ارز، وضعیت معادلات دلالان را بهم ریخت و به عبارتی سرمایه‌گذاران در حوزه دلار و سایر ارزها دست به عصا شدند.

دلار به کانال۴۰هزار تومان بازمی‌گردد؟

به گزارش خبرآنلاین، کامران سلطانی زاده، دبیرکل سابق کانون صرافان نیز در تازه‌ترین اظهارنظر درباره بازار ارز گفت: افزایش تعداد صرافی‌های دخیل در عرضه می‌تواند در کنترل بازار موثر باشد. همچنین افزایش سهم حضور صرافی‌های غیربانکی در عرصه سامانه نیما با توجه به وجود مازاد در عرضه این سامانه می‌تواند روند بازار را معکوس کرده وخریداران را بیشتر دست به عصا کند و همچنین فروشندگان را وادار به فروش کند.

سلطانی زاده ادامه داد: به طور حتم همه دلالان و خریدارن از ورود بانک مرکزی در این ایام برای مدیریت بازار مطمئن بودند ودست به عصا شدند.

وی تاکید کرد: بانک مرکزی در یک سال گذشته و برهه‌هایی که بازار ارز دچار نوسان شد با ورود به موقع و سریع و همچنین استفاده از ابزارهای کنترل بازار، با قدرت دلار را از کانال ۶۰هزارتومان به کانال ۴۹هزار تومان برگرداند و این تجربه‌ها نشان می‌دهد باز هم تحقق این اتفاق و برگشت نرخ ارز به سطوح قبلی دور از ذهن نخواهد بود.

 

از دیگر رسانه ها
دیدگاه
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان