اعلام قیمت جدید مرغ/احتمال کاهش قیمت‌ها

رئیس اتحادیه پرنده با اشاره به ثبات بازار مرغ، گفت: قیمت کنونی هر کیلو مرغ زنده ۶۰ هزار تومان و قیمت مرغ گرم نیز کیلویی ۷۸ تا ۸۵ هزار تومان است.

به گزارش اکونگار ، در ماه‌های اخیر قیمت مرغ روند رو به افزایشی داشته و گاهی در بازار علاوه بر افزایش قیمت، کمبود هم به صورت جدی احساس شده است. درحالی که دولت وعده حمایت از تولید و کنترل بازار و تامین نیاز خانوار را می‌دهد، تولیدکنندگان و مرغداران قیمت‌گذاری دستوری را بلای جان تولید می‌دانند. هفته گذشته دبیر انجمن زنجیره‌های تولیدکنندگان گوشت مرغ ایران در پاسخ به اینکه چه راهکارهایی برای افزایش و استمرار صادرات خصوصا در بخش کشاورزی وجود دارد؟ گفت: یکی از کامل‌ترین زنجیره‌های تولید در کشور گوشت مرغ است که نه تنها این توانایی وجود دارد که کشور را از واردات بی نیاز کنیم، بلکه می‌توان  ۷۰۰ هزار تا یک میلیون تن صادرات نیز در سال داشت.

توزیع روزانه 1500 تن مرغ گرم در تهران

به گزارش تجارت‌نیوز، رئیس اتحادیه پرنده و ماهی از توزیع روزانه ۱۵۰۰ تن مرغ گرم در تهران خبر داد.

مهدی یوسف‌خانی از ثبات بازار مرغ خبر داد و گفت: قیمت کنونی هرکیلو مرغ زنده ۶۰ هزارتومان و مرغ گرم ۷۸ تا ۸۵ هزارتومان است.

او از توزیع روزانه ۱۵۰۰ تن مرغ در تهران خبر داد و گفت: با توجه به کاهش تقاضا نسبت به میزان عرضه، جلوی التهابات قیمت گرفته شده است.

احتمال کاهش قیمت مرغ در بازار

یوسف خانی ادامه داد: با توجه به شرایط جوجه ریزی و تولید پیش بینی می شود که تغییر خاصی در بازار نداشته باشیم و تنها به واسطه حجم بالای جوجه ریزی و ازدیاد عرضه در اسفندماه احتمال کاهش قیمت وجود دارد.

رئیس اتحادیه پرنده و ماهی گفت: بنابر آمار در سنوات گذشته ماهانه ۱۰۰ تا ۱۱۰ میلیون قطعه جوجه ریزی مورد نیاز کشور بود که به واسطه نوسان قیمت گوشت قرمز، مصرف حداکثر گوشت مرغ ۲۵۰ هزار تن خواهد بود که بدین ترتیب ماهانه ۱۲۰ میلیون قطعه باید جوجه‌ریزی صورت گیرد.

او گفت: بنابر اعلام وزارت جهاد و تشکل های تولیدی جوجه ریزی به ۱۵۰ میلیون قطعه رسیده که براین اساس تولید مرغ به بالای ۳۰۰ هزارتن خواهد رسید که پشتیبانی برای خرید مرغ به منظور تامین ذخایر استراتژیک از ماه آینده باید وارد میدان شود.

از دیگر رسانه ها
دیدگاه
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان