قالیباف خطاب به رئیسی: چرا باید دارو ۱۰۷ درصد گران شود؟

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: بنده در نامه‌ای رسمی به رئیس جمهور تاکید کردم که حتما ۸ قلم کالای اساسی به علاوه دارو باید ارز با نرخ ۲۸ هزار و ۵۰۰ تومان دریافت کند.

به گزارش اکونگار به نقل از ایسنا، محمدباقر قالیباف در جلسه علنی امروز شنبه مجلس شورای اسلامی و در جریان بررسی لایحه بودجه ۱۴۰۳ بیان کرد: بنده در نامه رسمی به رئیس جمهور اعلام کردم که اکنون به ۲۸ قلم کالای اساسی در کشور ارز با نرخ ۲۸ هزار و ۵۰۰ تومان داده می‌شود مگر ما چقدر منابع ارزی داریم؟ ما الان در حوزه بهداشت و درمان نیز ارز ۴ هزار و ۲۰۰ تومانی تخصیص دادیم چرا باید دارو ۱۰۷ درصد گران شود؟

وی در ادامه اظهار کرد: چرا باید به جای هشت قلم کالای اساسی ۲۸ قلم کالای اساسی ارز ۲۸ هزار و ۵۰۰ تومان دریافت کند. حتما اگر ۲۸ قلم را ۳۰ قلم کنیم ۲۰ میلیارد دلار هم بدهیم کم است.

رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه تصریح کرد: حتما باید به کالاهای اساسی مردم ارز اختصاص پیدا کند. برخی دوستان گفتند که حتی یک قلم کالا هم با نرخ ۲۸ هزار و ۵۰۰ تومان وارد نمی شود. بعد بررسی کردند و دیدند که ۲۸ قلم کالا وارد می شود. این منفعت ناشی از تفاوت ارز ۲۸ هزار و ۵۰۰ تومانی با نرخ ۳۶ هزار تومانی ارز نصیب چه کسی می شود؟ معلوم نیست.

از دیگر رسانه ها
دیدگاه
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان