ثبت سفارش واردات مرغ باید متوقف شود

مدیرعامل اتحادیه مرغداران گوشتی گفت: با توجه به افزایش حجم تولید و جوجه ریزی ماه های اخیر، ثبت سفارش واردات مرغ باید متوقف شود.

به گزارش اکونگار به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، علی ابراهیمی گفت: در سه ماه گذشته اشتیاق خوبی در میان مرغداران برای جوجه ریزی‌ها به وجود آمد آنها با جوجه ۳۰هزار تومانی  هم مبادرت به تولید کردند.

او افزود: با توجه به آنکه عدد قابل اتکایی درخصوص میزان سرانه مصرف وجود ندارد، از این رو نمی توان گفت با ۱۳۰ یا ۱۴۰ میلیون قطعه جوجه‌ریزی می‌توان نیاز بازار را تامین کرد و از سوی دیگر ابزار کنترلی برای محدود کردن این موضوع در اختیار نیست.

ابراهیمی ادامه داد: باتوجه به مازاد تولید پیشنهاد می‌کنیم که شرکت پشتیبانی امور دام  ذخیره استراتژیک گوشت مرغ را از محل تولید داخل تأمین کند. در این زمینه دستورات لازم از سوی وزیر جهاد کشاورزی صادر شده  که ذخایر استراتژیک از محل تولید داخلی تامین شود

او با تاکید بر توقف ثبت سفارش واردات مرغ افزود: مسئولان مرتبط با این موضوع اعم از تشکل‌های صنفی و دولت باید به گونه‌ای عمل کنند که تلاش‌ها و اشتیاق مرغداران در سه ماه گذشته برای تولید به ضد تولید تبدیل نشود و بازار را مدیریت کنند.

مدیرعامل اتحادیه مرغداران گوشتی گفت: استمرار روند کاهشی قیمت مرغ زنده نشان می دهد که تولید بر مصرف غلبه کرده است.

از دیگر رسانه ها
دیدگاه
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان