رییس اتاق ایران عازم ترکیه شد

رییس اتاق بازرگانی ایران همراه با هیات دولت عازم ترکیه شد.

به گزارش اکونگار به نقل از اتاق ایران، صبح امروز رئیس اتاق ایران در اولین سفر رسمی خود پس از انتخاب و استقرار به عنوان رئیس اتاق ایران به همراه رئیس‌جمهور عازم ترکیه شد.

سید ابراهیم رئیسی، رئیس‌جمهور به دعوت همتای ترکیه‌ای خود در صدر یک هیات عالی‌رتبه سیاسی و اقتصادی به آنکارا سفر کرده و آن‌طور که در فرودگاه مهرآباد گفته است، هدف از این سفر تشکیل هیات عالی مشترک ایران و ترکیه و همچنین مذاکرات در روابط دو جانبه به ویژه در حوزه مسائل اقتصادی و تجاری است.

صمد حسن‌زاده، رئیس اتاق ایران نیز پیش از عزیمت به ترکیه، درباره روابط تجاری دو کشور، گفت: چشم‌انداز تبادل اقتصادی ایران و ترکیه ۳۰ میلیارد دلار است و با این سفر فرصتی در اختیار فعالان اقتصادی ترکیه دو کشور قرار می‌گیرد.

او بیان کرد:سفر به ترکیه فرصتی است تا فعالیت‌های اقتصادی کشورمان توسعه بیشتری داشته باشد و از این رو برنامه‌ریزی شده در این سفر فعالان اقتصادی ایران و ترکیه دیدار کنند.

به گفته او، حجم اقتصادی فعلی دو کشور در حد ۷ میلیارد دلار است اما برنامه‌ریزی برای ۳۰ میلیارد در سال است.

در این سفر، پس از استقبال رسمی از سوی «رجب طیب اردوغان» و ملاقات خصوصی دو رئیس‌جمهور، هشتمین نشست شورای عالی همکاری‌های ایران و ترکیه به ریاست دو رئیس‌جمهور برگزار خواهد شد.

 

از دیگر رسانه ها
دیدگاه
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان