مازاد تولید سیب زمینی آه از نهاد کشاورزان بلند کرد

رئیس اتحادیه بارفروشان از ثبات قیمت میوه و صیفی در بازار خبر داد و گفت: تنها برای مازاد تولید سیب زمینی و پیاز باید تمهیداتی اتخاذ شود تا کشاورزان دچار ضرر و زیان نشوند.

به گزارش اکونگار به نقل از ایسنا، اکبر یاوری از ثبات قیمت میوه و صیفی در بازار خبر داد و گفت: با توجه به شرایط مساعد تولید و عرضه، قیمت میوه در میدان تغییری نداشته است.

به گفته او، هم اکنون قیمت موز تحت تاثیر نوسانات نرخ ارز با التهاباتی در بازار روبرو شده است و در مابقی اقلام هیچ گونه افزایش قیمتی نداشتیم.

یاوری ادامه داد: با توجه به افزایش عرضه میوه در روزهای آتی پیش بینی می‌شود که قیمت‌هادر بازار متعادل شود.

رئیس اتحادیه بارفروشان قیمت کنونی هر کیلو سیب زرد را ۲۰ تا ۴۰ هزار تومان اعلام کرد و افزود: نرخ کنونی هر کیلو سیب قرمز ۲۰ تا ۳۵ هزار تومان، پرتقال تامسون شمال ۱۰ تا ۱۶ هزار تومان، پرتقال جنوب ۳۰ تا ۴۰ هزار تومان، کیوی ۲۰ تا ۴۰ هزار تومان، خیار بوته‌ای ۱۲ تا ۱۵ هزار تومان،خیار گلخانه ۲۵ هزار تومان، لیموشیرین ۱۷ تا ۲۵ هزار تومان، نارنگی انشو ۲۵ تا ۳۰ هزار تومان، نارنگی یافا ۲۰ تا ۳۰ هزار تومان، نارنگی پیچ ۳۲ تا ۳۵ هزار تومان، انار ساوه ۳۰ تا ۳۵ هزار تومان و انار شیراز ۲۵ تا ۴۰ هزار تومان است‌.

او درباره آینده بازار میوه و صیفی گفت: با توجه به روند عرضه پیش بینی می‌شود که قیمت میوه تغییری نداشته باشد و تنها برای مازاد تولید سیب زمینی و پیاز باید تمهیداتی اتخاذ شود تا کشاورزان دچار ضرر و زیان نشوند.

از دیگر رسانه ها
دیدگاه
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان