کاهش ۷ درصدی مالیات واحدهای تولیدی

سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۱۴۰۳ از کاهش ۷ واحد درصدی مالیات واحدهای تولیدی در سال آینده خبر داد.

به گزارش اکونگار به نقل از صدا و سیما، رحیم زارع با اشاره به مصوبات بودجه‌ای صحن علنی مجلس گفت: مجلس در مصوبه دیگری دولت را مکلف به نوسازی قنوات و حوزه‌های کشاورزی مربوط به آبیاری نوین کرد. پیرو این مصوبه مقرر شد تا دولت ۸۵ درصد یارانه بلاعوض را برای تقویت بخش کشاورزی در نظر بگیرد.

 وی تصریح کرد: نمایندگان در مصوبه دیگری با اختصاص ۲۰ هزار میلیارد تومان قیر رایگان به وزارت راه و شهرسازی، بنیاد مسکن، سازمان راه و شهرداری‌ها برای انجام ماموریت‌ها موافقت کردند.

سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۱۴۰۳ بیان کرد: همچنین نمایندگان مصوب کردند که حق بیمه سالانه هر واحد مسکونی دارای انشعاب برق،۳۰۰ هزار تومان خواهد بود که ۹۰ هزار تومان آن را مالکین از طریق قبوض برق پرداخت خواهند کرد. همچنین صحن علنی مصوب کرد که سر رسید وام‌های کشاورزی که تا پایان سال ۱۴۰۲ به اتمام می‌رسند، در سال ۱۴۰۳ تا سقف ۲۰۰ میلیون تومان از پرداخت سود، جریمه دیر کرد معاف شوند. از این رو مبلغ ۱۵ هزار میلیارد تومان از منابع دولت برای جبران دیرکرد وام‌های کشاورزی در نظر گرفته شد.

این نماینده مجلس شورای اسلامی ادامه داد: همچنین بر اساس مصوبه نمایندگان، بانک مرکزی مکلف شد تا ۳ درصد از مصارف هدفمندی یارانه‌ها را به صورت تنخواه در اختیار سازمان هدفمندی یارانه‌ها برای پرداخت یارانه نقدی، اختصاص دهد.

زارع ادامه داد: همچنین سازمان برنامه و بودجه مکلف شد تمام اعتبار مورد نیاز جهت خرید گندم در سال آینده را پرداخت کند.

وی تاکید کرد: همچنین نمایندگان مصوب کردند که حقوق ورودی حوزه تولید، اعم از ماشین آلات و تجهیزات مواد اولیه و واسطه ای و همچنین قطعات در سال آینده به ۲ درصد کاهش پیدا کند.

زارع ادامه داد: همچنین پیرو مصوبه صحن علنی مجلس واردات انواع خودروهای سواری برقی جهت نوسازی حوزه تاکسیرانی به داخل کشور مجاز شد.نمایندگان در مصوبه دیگری دولت مکلف کردند تا ۱۵ درصد از حقوق دولتی معادن را اخذ کرده و به نسبت در استان و شهرستان‌هایی که دارای معادن هستند، هزینه کند.

از دیگر رسانه ها
دیدگاه
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان