قیمت منطقی هر کیلو گوشت گرم چند تومان است؟

رئیس شورای تامین‌کنندگان دام گفت: قیمت منطقی هرکیلو گوشت گرم ۴۲۰ تا ۴۵۰ هزارتومان است که با حجم واردات گوشت و دام پیش بینی می‌شود که به نرخ منطقی برسیم.

به گزارش اکونگار، بر اساس داده‌های رسمی مرکز آمار، افزایش قیمت گوشت در سبد خانوار رکورد تازه‌ای بر جای گذاشت. این اطلاعات نشان می‌دهد که گوشت قرمز در آذرماه تورم 90درصدی داشته و گرانی گوشت منجر به حذف آن از سبد خانوار شده است. 

در ماه‌های اخیر افزایش قیمت گوشت قرمز در بازار، باعث شده تا دولت دست به دامان واردات دام زنده و عرضه گوشت گرم وارداتی در میادین میوه و تره‌بار شود. با وجود این اقدامات همچنان گرانی گوشت قرمز تداوم دارد و واردات گوشت منجمد و گرم نتوانسته است درمانی برای حل این مشکلات باشد. 

گوشت

ادامه واردات گوشت منجمد

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، منصور پوریان گفت: هم اکنون واردات گوشت منجمد گوسفند و گوساله در حال انجام است.

به گفته او، طبق آمارهای اعلامی ۳۰۰ هزار راس گوسفند و ۱۰۰ هزار راس گوساله وارد کشور می‌شود که این موضوع تاثیرات خود را در بحث قیمت در روزهای آتی در بازار می‌گذارد.

پوریان با بیان اینکه کمبودی در عرضه گوشت قرمز نداریم، گفت: قیمت منطقی هرکیلو گوشت گرم ۴۲۰ تا ۴۵۰ هزارتومان است که با حجم واردات گوشت و دام پیش بینی می‌شود که به نرخ منطقی برسیم.

اخلال در بازار گوشت قرمز

رئیس شورای تامین کنندگان دام ادامه داد: افزایش مجدد قیمت گوشت قرمز در بازار منطقی نیست و عده ای سودجو در بازار این محصول اخلال ایجاد می کنند.

او افزود: طبق آمارها جمعیت دامی سبک کشور ۶۲ میلیون راس است که با زایش‌های جدید در انتهای پاییز به ۶۵ میلیون راس خواهد رسید.

پوریان گفت: هر ساله در دی ماه شاهد موج سازی‌های قیمتی توسط برخی افراد سودجو هستیم که این مهم پیش از این به وزارت جهاد کشاورزی اعلام شده بود که در ماه‌های پایانی سال موج سازی قیمتی افزایش می‌یابد تا با مدیریت بازار این محصول کنترل شود.

از دیگر رسانه ها
دیدگاه
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان