جبران کسری ۳۵هزارتنی بازار چای با واردات

مدیراجرایی سندیکای چای با اعلام پرداخت ۷۸ درصد از مطالبات چایکاران گفت: بنابر آمار در ۹ ماهه ابتدای سال ۲۶ هزار و ۵۰۰ تن چای وارد شد و تا پایان سال طبق اذعان وزیر جهاد کسری نیاز کشور باید تا ۳۵ هزارتن وارد شود.

به گزارش اکونگار به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، صادق حسنی گفت: بنابر آمار از مجموع یک هزار و ۸۷۰ میلیاردتومان بهای برگ سبز خریداری شده ۷۸ درصد وجه آن پرداخت شده است و مابقی بتدریج به حساب چایکاران واریز می‌شود.

او از کاهش قیمت چای در بازار خبر داد و گفت: هم اکنون حداقل قیمت هرکیلو چای برای مصرف کننده ۱۰۰ هزارتومان و حداکثر ۲۵۰ هزارتومان است‌.

حسنی ادامه داد: احیای عملیات به زراعی در افزایش عملکرد و کمیت و کیفیت چای اثرگذار است به طوریکه اگر طی یک برنامه زمان بندی انجام شود، بیش از ۵۰ درصد بر کیفیت چای اثر می‌گذارد.

مدیر اجرایی سندیکای چای درباره آخرین وضعیت واردات چای گفت: بنابر آمار در ۹ ماهه ابتدای سال ۲۶ هزار و ۵۰۰ تن چای وارد شد و تا پایان سال طبق اذعان وزیر جهاد کسری نیاز کشور باید تا ۳۵ هزارتن وارد شود.

او با بیان اینکه بیش از ۶ هزار هکتار باغات چای رها شده است، گفت: اگر باغات رهاشده به چرخه تولید بازگردد، طی یک دوره ۵ ساله امکان افزایش تولید وجود دارد.

از دیگر رسانه ها
دیدگاه
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان