پیش بینی کف و سقف قیمت دلار /منتظر رشد پلکانی باشیم؟

تحلیلگران فنی کف قیمت اسکناس دلار را محدوده ۵۰ هزار و ۶۰۰ تومانی می‌دانند و سقف این اسکناس را منطقه ۵۲ هزار تومانی عنوان می‌کنند. معتقدند رشد پلکانی دلار از همین منطقه شکل می‌گیرد.

به گزارش اکونگار به نقل از تجارت‌نیوز، قیمت دلار در دومین روز هفته با افزایش محدود ۱۰۰ تومانی همراه شد. با وجود کاهش قیمت در روز گذشته، دلار همچنان بالای محدوده‌ معاملاتی قبل از حادثه تروریستی کرمان قرار دارد. برخی معامله‌گران، قیمت فعلی را محدوده معاملاتی جدید اسکناس دلار می‌دانند و معتقدند رشد پلکانی دلار از همین منطقه شکل می‌گیرد.

 قیمت دلار امروز با رشد ۱۰۰ تومانی به رقم ۵۰ هزار و ۹۰۰ تومان رسید. بسیاری از معامله‌گران با افزایش محدود روز جاری، احتمال می‌دهند قیمت دلار در روزهای آینده به شکل آهسته و پیوسته رشد کند. روز یکشنبه خرید و فروش در بازار ارز در تعادل قرار داشت.

بازار کنترلی دلار صعودی است؟

کارشناسان اقتصادی، بازار دلار را کنترلی می‌دانند و می‌گویند، در شرایطی که بر اساس آمار، ماهانه ۴۰ هزار میلیارد تومان به حجم نقدینگی اضافه می‌شود و زمانی که توانایی مهار تورم و نرخ بهره در اقتصاد وجود ندارد، آسان‌ترین و شاید تنها راه برای قدرت‌نمایی، مانور و دستکاری نرخ ارز است.

به نظر می‌رسد روند قیمت دلار با انحصارگری مطلق بانک مرکزی در نبود ریسک‌های سیاسی و به خواست سیاست‌گذار کنترل شده است. برای روزهای پیش رو نیز محدوده‌های قیمتی فعلی با احتمال فتح کانال بالاتر یعنی محدوده ۵۱ هزار تومانی برای قیمت دلار محتمل است.

تحلیلگران فنی کف قیمت اسکناس دلار را محدوده ۵۰ هزار و ۶۰۰ تومانی می‌دانند و سقف این اسکناس را منطقه ۵۲ هزار تومانی عنوان می‌کنند. آنها معتقدند قیمت از هر طرف که بشکند روند جدید شکل می‌گیرد.

رشد قیمت دلار در بازارهای همسایه

روز یکشنبه قیمت دلار در بازارهای مجاور افزایش محدودی داشت. قیمت دلار سلیمانیه با رشد ۳۶۰ تومانی، روی قیمت ۵۰ هزار ۸۰۰ تومانی ایستاد. دلار هرات رشد ۳۰۰ تومانی داشت و از کف کریدور ۵۰ هزار تومانی فاصله گرفت و با قیمت ۵۰ هزار و ۵۰۰ تومانی معامله شد. درهم امارات ۵۰ تومان افزایش قیمت داشت و با رقم  ۱۳ هزار ۹۵۰ تومانی معامله شد.

از دیگر رسانه ها
دیدگاه
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان