رئیس اتاق بازرگانی ایران و عراق در واکنش به افزایش نرخ ارز:

گرانی دلار مقطعی است / رشد نرخ دلار ارتباطی با حادثه تروریستی کرمان ندارد

رئیس اتاق بازرگانی ایران و عراق با بیان این که افزایش نرخ ارز در روزهای اخیر منطق اقتصادی ندارد گفت: به علت ثبات در متغیرهای اقتصادی افزایش قیمت دلار مقطعی خواهد بود.

به گزارش اکونگار، در ماه‌های اخیر نرخ ارز زیرسایه کنترل و سرکوب قیمتی دولت، بدون تغییر و با نوسان بسیار اندک روی کانال 50هزار تومان در گردش بود، اما از روز گذشته قیمت دلار در بازار آزاد کم کم نوسان خود را آغاز کرده و هر دلار آمریکا در بازار آزاد به بالای 51هزار تومان هم رسید. عده‌ای معتقدند که حادثه تروریستی گلزار شهدای کرمان سیگنال منفی به بازار ارز داده و ممکن است که در روزهای آینده نرخ دلار بیشتر هم شود. 

بیانیه وزارت اطلاعات درباره حادثه تروریستی کرمان / یکی از تروریست‌ها تاجیک است

خیز دلار برای عبور از کانال ۵۰هزار تومانی / پرش فنر قیمت ارز چقدر جدی است؟

به گزارش تسنیم، یحیی آل اسحاق؛ رئیس اتاق بازرگانی ایران و عراق  درباره عملیات تروریستی کرمان گفت: تعدادی از سودجویان و رسانه‌های معاند با اقدامی غیراخلاقی از عملیات تروریستی کرمان برای برهم زدن فضای اقتصادی کشور استفاده کردند.

آل اسحاق

وی افزود: عده‌ای از ذی‌نفعان با ایجاد آشفتگی قصد دارند، ثبات بازار ارز را از بین ببرند، این افراد به جای در نظر گرفتن منافع ملی به دنبال منفعت شخصی هستند که اقدامی غیراخلاقی است.

رئیس اتاق بازرگانی ایران و عراق با اشاره به این موضوع که عملیات تروریستی کرمان هیچ ارتباطی با بازار ارز ندارد، گفت: طوفان‌الاقصی نمونه مشابه این اتفاق است؛ چون در همان زمان متغیرهای اقتصادی تغییر چندانی نداشتند؛ اما تعدادی از رسانه‌های مخالف دولت می‌خواستند با ایجاد جو روانی نرخ دلار را بالا ببرند.

وی افزود: در زمان جنگ غزه دلار به صورت مقطعی و کوتاه مدت بالا رفت؛ اما به علت ثبات در متغیرهای اقتصادی دلار به دامنه‌ی قبلی خود بازگشت؛ بنابراین مردم و فعالان اقتصادی دیگر فریب رسانه‌های معاند را نمی‌خورند و می‌دانند افزایش قیمت دلار مقطعی خواهد بود.

آل اسحاق افزود: طی یکسال گذشته ثبات نسبی بر بازار ارز حاکم بوده؛ بنابراین افزایش نرخ ارز در شرایط فعلی از نظر اقتصادی منطقی ندارد؛ چون دسترسی به منابع ارزی نسبت به گذشته بهتر شده و نوسانات ارزی در دامنه محدود کنترل شده است.

از دیگر رسانه ها
دیدگاه
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان