جزئیات کاهش آمار اشتغال در بخش کشاورزی و صنعت

سهم شاغلان بخش کشاورزی و بخش صنعت در پاییز ۱۴۰۲ نسبت به فصل مشابه سال قبل به ترتیب ۰.۷ درصد و ۰.۴ درصد کاهش و سهم شاغلان بخش خدمات ۱ درصد افزایش داشته است.

به گزارش اکونگار به نقل از تسنیم، مطابق آمار ارائه شده از سوی مرکز آمار ایران تعداد شاغلین از پاییز پارسال تا امسال ۷۰۵ هزار نفر افزایش یافته است که از این تعداد حدود ۶۳۰هزار نفر در بخش خدمات بوده است.

مطابق آخرین آمار ارائه شده از سوی مرکز آمار ایران جمعیت شاغلین 15 ساله و بیش‌تر در فصل پاییز امسال 24 میلیون و 775 هزار نفر بوده که نسبت به فصل مشابه سال قبل 706 هزار نفر افزایش داشته است. 

بررسی اشتغال در بخش های عمده فعالیت اقتصادی نشان می دهد که بخش خدمات با 52.1 درصد بیشترین سهم اشتغال را به خود اختصاص داده است. در مراتب بعدی بخش های صنعت با 34.2 و کشاورزی با 13.6 درصد قرار دارند.

سهم شاغلان بخش کشاورزی و بخش صنعت در پاییز 1402 نسبت به فصل مشابه سال قبل به ترتیب 0.7 درصد و 0.4 درصد کاهش و سهم شاغلان بخش خدمات 1 درصد افزایش داشته است.

نتایج آمارگیری مرکز آمار نشان دهنده کاهش نرخ بیکاری و بهبود بازار کار است، جمعیت 15ساله و بیشتر 760 هزار نفر از پاییز پارسال تا امسال افزایش پیدا کرده و به 64.6 میلیون نفر رسیده است، شاغلین هم در این مدت 705 هزار نفر افزایش دارد و به 24.75 میلیون نفر رسیده است. 630 هزار نفر از این افزایش شغل در بخش خدمات است.

 

از دیگر رسانه ها
دیدگاه
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان