روی خوش هند به خریداران برنج در دنیا/ برنج هندی چطور بازارهای جهانی را قبضه کرد؟

طبق اعلام برخی افراد آگاه، بزرگترین صادرکننده برنج جهان، ممکن است محدودیت‌های صادرات برخی از گونه‌ها را کاهش دهد تا قبل از ورود محصول جدید به بازار در ماه اکتبر، از مازاد عرضه در کشور جلوگیری کند.

به گزارش اکونگار به نقل از ایسنا، افرادی که خواستند نامشان فاش نشود، گفتند که دولت هند در حال بررسی اجازه دادن به محموله‌های برنج سفید است. آنها گفتند که مقامات همچنین ممکن است مالیات ۲۰ درصدی بر صادرات برنج نیم پز و خشک شده را لغو کنند و به جای آن، مالیات ثابتی را برای جلوگیری از کاهش صورتحساب محموله‌ها اعمال کنند.

چنین حرکتی می‌تواند پس از اقدام هند برای شروع محدود کردن فروش انواع کلیدی از سال ۲۰۲۳، به کاهش قیمت برنج آسیایی کمک کند که در ژانویه به بالاترین حد در بیش از ۱۵ سال گذشته رسید. این خبر خوبی برای برخی از کشورهای آفریقای غربی و خاورمیانه خواهد بود که برای اکثر نیازهای خود به مواد غذایی به کشور آسیای جنوبی متکی هستند.

بر اساس داده‌های دولتی این کشور، مجموع صادرات برنج هند در دو ماه اول سال مالی که از اول آوریل آغاز شد، ۲۱ درصد نسبت به سال گذشته کاهش یافت و به ۲.۹ میلیون تن رسید. برنج غیر باسماتی در مدت مشابه ۳۲ درصد کاهش یافت و به ۱.۹۳ میلیون تن رسید.

بلومبرگ گزارش کرد که سطح زیرکشت تا هشتم جولای به ۶ میلیون هکتار رسیده است که ۱۹ درصد نسبت به سال قبل افزایش یافته است.

 

از دیگر رسانه ها
دیدگاه
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان
تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت اکونگار هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد