سقوط عرضه اولیه سهام جهانی

گزارش شرکت حسابرسی و مشاوره ارنست اند یانگ نشان داد که عرضه عمومی سهام جهانی در نیمه اول سال ۲۰۲۴ میزان ۱۲ درصد کاهش را ثبت کرده است.

به گزارش اکونگار به نقل از ایسنا، بر اساس گزارش شرکت حسابرسی و مشاوره ارنست اند یانگ (EY)، عرضه‌های اولیه سهام (IPO) یا عرضه عمومی سهام جهانی در نیمه اول سال ۲۰۲۴ با ۱۲ درصد کاهش نسبت به سال قبل به رقم ۵۵۱ رسید.

شرکت ارنست اند یانگ در گزارشی اعلام کرد که درآمد حاصل از عرضه عمومی نیز با کاهش ۱۶ درصدی نسبت به سال ۲۰۲۳ به ۵۲.۲ میلیارد دلار رسیده است.

ممنوعیت عرضه‌های اولیه برداشته شد

این کاهش به دلیل فعالیت آهسته‌تر عرضه عمومی اولیه جهانی در منطقه آسیا و اقیانوسیه بود، زیرا معاملات از ۲۳۷ به ۲۱۶ کاهش یافت که منجر به کاهش ۷۳ درصدی درآمد سالانه ۱۰.۴ میلیارد دلاری در ماه‌های ژانویه تا ژوئن شد.

از سوی دیگر، حجم عرضه عمومی اولیه جهانی در مناطق اروپا، خاورمیانه، هند و آفریقا (EMEIA) به‌طور قابل توجهی در همان دوره افزایش یافت و بیشترین افزایش در آمریکا از ۷۷ به ۸۶ مشاهده شد.

بخش صنعت با ۱۱۵ معامله در عرضه عمومی اولیه جهانی عملکرد خوبی داشت که ۲۱ درصد از کل را به خود اختصاص داد که ناشی از فعالیت قوی و استراتژیک، به ویژه در هند بود.

همچنین، بخش فناوری عملکرد بهتری داشت و ۱۰.۸ میلیارد دلار از درآمدهای عرضه عمومی اولیه جهانی را ثبت کرد که بیشتر این وجوه از ایالات‌متحده تامین شد.

این داده‌ها به‌صورت ماهانه حاکی از آن بود که در ماه آوریل تا ژوئن، تعداد عرضه‌های اولیه عمومی جهانی نسبت به سال قبل ۱۵ درصد کاهش یافت.

بیزنس گزارش کرد، بر اساس داده‌های این شرکت بزرگ حسابرسی، درآمد حاصل از عرضه اولیه سهام در سه ماهه دوم ۳۱ درصد نسبت به سال گذشته کاهش یافت و به ۲۷.۸ میلیارد دلار رسید.

از دیگر رسانه ها
دیدگاه
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان
تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت اکونگار هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد