بیت کوین در مسیر اصلاح؟/ وضعیت رمز ارز محبوب جهان چگونه می‌شود؟ +نمودار

وضعیت بازار رمز ارزها با توجه به نمودار بیت کوین و دامیننس تتر و بیت کوین خبر از اصلاح می دهد. اما همچنان حمایت های قدرتمندی وجود دارد که توان مقابله با فشار فروش را دارند.

به گزارش اکونگار، بیت کوین در هفته گذشته به سان هفته پیشتر میل به کاهش و اصلاح قیمت داشت. رهبر رمز ارزهای جهان تا پایان روز یکشنبه ۳ تیر ماه ۱۴۰۳، با کاهش ۵.۲۰ درصدی نسبت به هفته قبل، کندل هفتگی خود را بر روی رقم ۶۳ هزار و ۲۱۰ دلار بست. این درحالی است که بالاترین رقمی که بیت کوین در هفته پیش دید، ۶۷ هزار و ۲۹۸ دلار بود که نشان دهنده نوسان ۶.۵۲ درصدی در هفته گذشته است.

 آخرین تغییرات بازار رمزارزها در جهان

در تایم فریم هفتگی بیت‌کوین، روند بلندمدت پادشاه بازار ارزهای دیجیتال همچنان صعودی است اما حرکات صعودی این رمز ارز پس از شکسته شدن خط حمایتی اندیکاتوری میانگین متحرک ساده هفت روزه در ۶۴۶۰۳  احتمال میل به اصلاح را گزارش می کند. در صورت تثبیت قیمت در زیر این خط حمایت روند اصلاحی مد نظر خواهد بود.

bit

در بازه زمانی روزانه وضعیت این رمز ارز محبوب وضعیت اصلاحی را قدرتمندتر نشان می دهد. خط روند صعودی شکسته شده و پولبک هم تکمیل شده و مسیر اصلاح آغاز شده اما به لحاظ حمایت استاتیک همچنان روند صعودی برقرار است و تا زمانی که کف ۶۰۴۸۷ دلار به سمت پایین نشکند می توان به روند صعودی امیدوار ماند. با توجه به شکسته شدن خط روند صعودی روزانه میان مدت احتمال اصلاح قیمت تا محدوده 60249 وجود دارد.

bit2

البته با توجه به رنج زدن بازار همچنان تحلیل هفته های گذشته مبنی بر اینکه حمایت اصلی هفتگی در محدوده ۵۶ هزار و ۶۴۲ دلار است پا برجاست.

باید در نظر داشت که دامیننس بیت کوین در پایان هفته میلادی منتهی به یک شنبه ۲۳ ژوئن (۳ تیر)، ۵۵.۳۴ درصد بود که نسبت به هفته پیش خود افزایش ۰.۴۶ درصدی داشت. لازم به بیان است تحلیل دامیننس بیت کوین از آن جهت مهم است که وقتی افزایش می‌یابد، به این معنی است که تقاضا برای خرید بیت کوین بیشتر است در نتیجه تقاضا برای خرید سایر آلت کوین‌ها کاهش می‌یابد و بالعکس.

به همین ترتیب دامیننس تتر با افزایش ۶.۳۳ درصدی نسبت به هفته قبل، در عدد ۵.۰۱ درصد کندل خود را بست. دامیننس تتر در حال شکستن خط روند نزولی داینامیک که به عنوان مقاومت عمل می کند است. در صورت عبور از این مقاومت توسط دامیننس تتر، می توان برای بیت کوین سناریوهای نزولی را محتمل تر ارزیابی کرد.

 توجه داشته باشید نقش دامیننس تتر در تحلیل بازار ارزهای دیجیتال این است که افزایش آن نشان دهنده فروش ارزهای دیجیتال توسط معامله‌گران و تبدیل آنها به ارز تتر USDT و کاهش آن نشانه تبدیل شدن تترهای بازار به سایر ارزهای دیجیتال بازار است.

توجه: پیش بینی های بیان شده صرفاً جنبه اطلاع رسانی دارد و معامله گران بازارهای بر اساس دیدگاه و تحلیل خود به فعالیت در بازارها بپردازند.

 

از دیگر رسانه ها
دیدگاه
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان
تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت اکونگار هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد