اقتصاد جهان در مسیر رشد/ تولید ناخالص داخلی در ۲۰۲۴ چقدر افزایش می‌یابد؟

فیچ پیش‌بینی تولید ناخالص داخلی جهانی ۲۰۲۴ خود را افزایش داد.

به گزارش اکونگار به نقل از ایسنا، موسسه رتبه‌بندی فیچ اعلام کرد که برآورد خود را برای رشد اقتصاد جهانی در سال ۲۰۲۴ با ۰.۲ درصد افزایش به ۲.۶ درصد می‌رساند.

فیچ همچنین پیش‌بینی رشد اقتصادی جهانی در سال ۲۰۲۵ را به ۲.۴ درصد کاهش داد و اعلام کرد که رشد اقتصادی ایالات‌متحده به نرخ پایین‌تر از روند ۱.۵ درصدی کاهش می‌یابد و در منطقه یورو شاهد رشد اقتصادی تا ۱.۵ درصد افزایش خواهیم بود.

زنگ خطر صعود بدهی آمریکا به صدا در آمد

این موسسه رتبه‌بندی در آخرین گزارش چشم‌انداز اقتصاد جهانی خود اشاره کرد که انتظار دارد تولید ناخالص داخلی ایالات‌متحده (GDP) در سال ۲۰۲۴ به ۲.۱ درصد برسد که نسبت به پیش‌بینی ماه مارس این موسسه تغییری نکرده است.

پیش‌بینی رشد اقتصادی چین و منطقه یورو نیز در سال ۲۰۲۴ به ترتیب به ۴.۸ درصد و ۰.۸ درصد اصلاح شد.

فیچ خاطرنشان کرد: چون شرایط تجارت و شوک انرژی معکوس شده است، صنایع وابسته به انرژی در آلمان رشد خود را آغاز کردند و دستمزدهای واقعی افزایش یافته است و چشم‌اندازهای بهبودی اروپا روی پایه محکم‌تری قرار دارد.

به گزارش بیزنس، این موسسه انتظار دارد بانک مرکزی اروپا نرخ بهره را بیش از ۲ بار در سال ۲۰۲۴ کاهش دهد، همچنین فدرال رزرو کاهش نرخ را در ماه سپتامبر و با کاهش دیگری در ماه دسامبر آغاز کند.

از دیگر رسانه ها
دیدگاه
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان
تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت اکونگار هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد