وضعیت طلای جهانی در هفته‌ای که گذشت/ انس چه مسیری را در پیش می‌گیرد؟ + نمودار و جدول

هفته گذشته طلا روزهای پر افت و خیزی تجربه کرد و در انتهای هفته در قیمت ۲۳۳۲ دلار خاتمه یافت.

به گزارش اکونگار، در هفته منتهی به ۱۶ ژوئن ( ۲۵ خرداد) طلا تا روز پنجشنبه رنج صعودی داشت ولی در این روز مسیر آمده را بازگشت. اما عمر این کاهش قیمت طولانی نشد، چرا که در روز جمعه تمام افت قیمت روز قبل خود را جبران کرد و کندل هفتگی را مثبت بست. قیمت انس جهانی در این هفته پر افت و خیز که از قیمت ۲۲۹۳ دلار شروع به کار کرده بود، بیشترین قیمت هفتگی خود، ۲۳۴۱ دلار ثبت کرد. همچنین در حالی که ۲۲۸۷ را بازار در هفته پیش لمس کرده بود، درنهایت با قیمت ۲۳۳۲ دلار بسته شد. لازم به ذکر است میزان رشد قیمت طلا در این هفته ۱.۷۱ درصد بود.

دلار صعودی شد/ نزول قیمت طلای جهانی

در بازه زمانی روزانه اونس جهانی، هفته گذشته مسیری صعودی خفیفی داشت. اما همچون هفته گذشته نتوانست مقاومت اولیه خود در محدوده ۲۳۶۵ دلاری را رد کند. با این وجود افت قیمت پنجشنبه ۲۴ خردادماه باعث شد حمایت محدوده ۲۲۷۹ تا ۲۲۹۷ دلاری مجدداً تست شود.

روند طلا در هفته ای که گذشت

پس از آنکه طلا در ابتدا و میانه هفته کاری رشد نسبی ای تجربه کرد، روز پنچشنبه با فشار فروشندگان مواجه شد. با وجود آنکه فدرال رزرو، نرخ بهره را ثابت اعلام کرد، اما فروشندگان وارد بازار شده و کنترل آن را برای یک روز در اختیار داشتند. بازار پس از نزدیک شدن به حمایت میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه در قیمت ۲۲۵۰ دلار و همچنین محدوده حمایتی ۲۲۷۹ تا ۲۲۹۷ دلار به روند صعودی بازگشت و در روز جمعه با ۱.۲۵ درصد رشد به قیمت ۲۳۳۲ دلار رسید.

پیش بینی وضعیت هفته آینده اونس جهانی

وضعیت چارت هفتگی طلا، روند صعودی خود را همچنان حفظ کرده است. با وجود کاهش قیمت پنجشنبه و درگیر شدن دوباره قیمت با محدوده های حمایتی زیر ۲۳۰۰ دلار، احتمال شکست شده حمایت های مذکور بیشتر شده است. اگر در هفته کاری جدید، روند صعودی ادامه پیدا کند و اخبار اثر منفی بر بازار نگذارد، طلا می تواند به سمت مقاومت های پیش رو در اعداد ۲۳۹۰، ۲۴۰۷ و در نهایت ۲۴۵۰ دلاری حمله کند. در صورت شکست حمایت های فوق الذکر، اولین حمایت در محدوده ۲۲۶۵ سپس در ۲۲۵۰ و پس از آن محکم ترین سد حمایتی در ۲۱۵۰ است.

XAUUSD

وضعیت اندیکاتورها همچنان در دوره زمانی هفتگی تقاضا را محتمل تر از عرضه ارزیابی می کنند. اندیکاتور RSI با وجود نزدیک بودن به نقطه اشباع خرید اما همچنان بر مسیر صعودی در تایم فریم هفتگی تأکید دارد. وضعیت این اندیکاتور در خصوص دوره زمانی روزانه هم قدرت خریداران را بیشتر ارزیابی می کند.

XAUUSD2

رصد اخبار مهم هفته پیش رو

بازار انس نسبت به اخبار بسیار حساس بوده و با انتشار هر خبری به تلاطم می افتد. لذا از همه معامله گران خواهشمندیم در زمان اخبار نسبت به هرگونه واکنش احساسی خود را کنترل کرده و از سرمایه خود مخافظت کنند. در جدول زیر اخبار مهم هفته کاری پیش رو که ممکن است بر روند معاملات تأثیراتی داشته باشد با توضیحات مربوطه آمده است.

اهم اخبار بازارهای مالی هفته

از دیگر رسانه ها
دیدگاه
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان
تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت اکونگار هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد