تهدید شغلی کارگران رستوران‌ها در آمریکا/چرا امنیت شغلی فست فودی ها به خطر افتاد؟

طبق گزارش اخیر اتحادیه تجاری و صنایع کالیفرنیا (CABIA)، رستوران‌های فست‌فود در این ایالت آمریکا در ماه‌های اخیر به دلیل قانون افزایش حداقل دستمزد مجبور به تعدیل نیروی حدود ۱۰۰۰۰ نفر شده‌اند.

به گزارش اکونگار به نقل از تسنیم، طبق گزارش اخیر اتحادیه تجاری و صنایع کالیفرنیا (CABIA)، رستوران‌های فست‌فود در این ایالت آمریکا در ماه‌های اخیر به دلیل قانون افزایش حداقل دستمزد مجبور به تعدیل نیروی حدود 10000 نفر شده‌اند.

این گزارش پس از آن منتشر شد که گاوین نیوسام، فرماندار دموکرات کالیفرنیا، لایحه‌ای به نام AB 1228 را در سپتامبر سال گذشته امضا کرد که حداقل دستمزد ایالت را از 16 دلار به 20 دلار در ساعت افزایش می‌داد. این قانون در آوریل اجرایی شد و از آن زمان بسیاری از شرکت‌ها مجبور به تعطیلی، افزایش قیمت یا اخراج کارمندان شده‌اند.

وعده غذایی ارزان رستوران زنجیره‌ای معروف برای افراد کم درآمد

تام مانزو، رئیس اتحادیه تجاری و صنایع کالیفرنیا، به فاکس نیوز گفته است که کسب و کارها در این ایالت پیش از این "سال‌ها تحت حمله کامل بوده‌اند" و ادعا کرد که قانون‌گذاران این ایالت اگر فکر می‌کنند افزایش شدید دستمزدها به کارگران و کسب و کارها کمک می‌کند در "سرزمینی خیالی" زندگی می‌کنند.

مانزو گفت: شما فقط قیمت‌ها را می‌توانید تا حدی افزایش دهید. مردم برای یک ساندویچ مک دونالد بزرگ 20 دلار پرداخت نخواهند کرد. این اتفاق نخواهد افتاد.

وی همچنین اظهار داشت که مشاغل در صنعت فست فود هرگز نباید طولانی مدت یا پردرآمد باشند، و آن را یک صنعت آغازگر نامید که در آن افراد از کودکی وارد آن می‌شوند تا برای بقیه دوران کاری خود اخلاق کاری خوبی کسب کنند.

هفته گذشته، اتحادیه تجاری و صنایع کالیفرنیا یک آگهی ترحیم تمام صفحه‌ای را در نسخه کالیفرنیای روزنامه یو‌اس‌اِی تودی منتشر کرد که در آن آگهی درگذشت ساختگی شرکت‌های آسیب دیده از قانون جدید حداقل دستمزد قرار داشت.

این رستوران‌ها شامل رستوران‌های زنجیره های محبوبی مانند پیتزا هات، سابوی، برگر کینگ، مک دونالد و سینابون است.

از دیگر رسانه ها
دیدگاه
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان
تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت اکونگار هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد