تولید خودرو ارزان‌تر در دستور کار تسلا

تسلا درحال برنامه‌ریزی برای تولید خودروهای ارزان‌تر در نیمه دوم سال ۲۰۲۵ است. این درحالی است که پیش‌تر گزارش‌هایی مبنی بر لغو تولید چنین خودروهای مقرون‌به‌صرفه‌ای به‌ نفع تاکسی خودران تسلا منتشر شده بود.

به گزارش اکونگار به نقل از دیجیاتو؛ تسلا می‌گوید احتمالاً تا سال 2025، خودروهای برقی مقرون‌به‌صرفه‌تری تولید می‌کند. این رویکرد، گزارش‌های اخیر مبنی بر تصمیم «ایلان ماسک»، مدیرعامل تسلا، برای لغو برنامه‌های تولید خودروی ارزان‌قیمت، به نفع روبوتاکسی را زیر سؤال می‌برد. البته هنوز مشخص نیست که آیا خودروی برقی ارزان‌قیمت‌‌تر، یک مدل کاملاً جدید تسلا خواهد بود یا نسخه‌ای ساده‌شده از خودروهای فعلی این شرکت.

برنامه‌ریزی تسلا برای تولید خودروهای ارزان‌تر

ایلان ماسک با اشاره به نگرانی‌های سرمایه‌گذاران درباره تأخیر در تولید خودروی برقی ارزان‌قیمت، می‌گوید: «در مورد نقشه راه محصول جدید، صحبت‌های زیادی شده است. ما خط تولید خودروهای بعدی خود را برای تسریع در عرضه مدل‌های جدید، به‌روز کرده‌ایم.» به گفته ماسک، ممکن است این خودروها اوایل سال 2025 یا اواخر امسال از راه برسند.

این خودروها جنبه‌هایی از پلتفرم نسل بعدی را با پلتفرم فعلی ترکیب می‌کنند. ماسک می‌گوید این رویکرد باعث می‌شود که خطوط تولید به‌صورت کارآمدتر فعالیت کنند.

تسلا در سه‌ماهه اول سال جاری میلادی گزارش درآمد 21 میلیارد دلاری خود را منتشر کرد که نسبت به سال گذشته، 9 درصد کاهش درآمد را نشان می‌دهد. این درحالی است که درآمد خالص شرکت 55 درصد کاهش یافته و به 1.1 میلیارد دلار رسیده بود. این شرکت در سه‌ماهه اول سال جاری با کاهش تقاضا برای خودروهای الکتریکی روبه‌رو شد و مدل‌های کمتری فروخت. تحلیلگران می‌گویند مدل مقرون‌به‌صرفه‌تر می‌تواند به رشد تسلا کمک کند.

تسلا قصد دارد سرویس تاکسی خودران خود را در تاریخ 8 اوت رونمایی کند. ایلان ماسک می‌گوید در رویداد رونمایی بیشتر درباره موضوع خودروهای هیبریدی و خودروهای مقرون‌به‌صرفه صحبت خواهد کرد.

اگرچه تسلا دوباره وعده عرضه خودروهای برقی ارزان‌قیمت‌‌تر را داده است، اما تأیید نکرده که این مدل‌ها حتماً به بازار عرضه خواهند شد یا خیر.

از دیگر رسانه ها
دیدگاه
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان