درآمد شگفت‌انگیز سعودی‌ها از صنعت توریسم/ هدف ۱۰۰ میلیون گردشگری عربستان محقق شد

وزیر گردشگری عربستان گفت: بخش گردشگری در کشور به هدف ۱۰۰ میلیون گردشگر در سال ۲۰۲۳ میلادی دست یافت که ۷۷ میلیون نفر آنها از داخل کشور و ۲۷ میلیون نفر آنها از خارج کشور بودند و یکصد میلیارد ریال عربستان هزینه کردند.

به گزارش اکونگار به نقل از تجارت‌نیوز،  احمد بن عقیل الخطیب وزیر گردشگری عربستان سعودی گفت: بخش گردشگری در کشور به هدف ۱۰۰ میلیون گردشگر در سال ۲۰۲۳ میلادی دست یافت که ۷۷ میلیون نفر آنها از داخل کشور و ۲۷ میلیون نفر آنها از خارج کشور بودند و یکصد میلیارد ریال عربستان هزینه کردند.

عکاظ نوشت: استراتژی جدید ولیعهد برای سال ۲۰۳۰ میلادی، رسیدن به ۱۵۰ میلیون گردشگر به میزان ۸۰ میلیون از داخل و ۷۰ میلیون نفر از خارج است.

وی تصریح کرد: دولت به تامین مالی برنامه های آموزشی مربوط به امور گردشگری متعهد است و بیش از یکصد هزار دختر و پسر جوان در سال ۲۰۲۳ در این راستا آموزش های لازم را دیدند که پانزده هزار نفر از آنها در بهترین مراکز علمی دنیا آموزش دیدند.

الخطیب افزود: صندوق توسعه گردشگری که بیش از پنجاه پروژه را به ارزش ۳۵ میلیارد ریال تامین مالی کرده و همین موضوع، سرمایه گذاری در بخش گردشگری را بین کشورها جذاب و آسانتر کرده است.

 

از دیگر رسانه ها
دیدگاه
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان