ورشکستگی بیش از ۵۵ هزار کسب‌وکار در فرانسه / ثبت بالاترین رکورد از سال ۲۰۱۷

بر اساس داده‌های جمع‌آوری‌شده در پایان ماه دسامبر توسط بانک مرکزی فرانسه، بیش از ۵۵۰۰۰ کسب‌وکار در سال ۲۰۲۳ در این کشور ورشکسته و تعطیل شدند که بالاترین رکورد از سال ۲۰۱۷ محسوب می‌شود.

به گزارش اکونگار به نقل از تسنیم،‌ به نقل از راشاتودی، بر اساس داده‌های جمع‌آوری‌شده در پایان ماه دسامبر توسط بانک مرکزی فرانسه، بیش از 55000 کسب‌وکار در سال 2023 در این کشور ورشکسته و تعطیل شدند که بالاترین رکورد از سال 2017 محسوب می‌شود.

آمارهایی که این تنظیم کننده در روز شنبه منتشر کرد، نشان می دهد که طی 12 ماه گذشته به طور میانگین 55 هزار و 492 شرکت با ورشکستگی یا انحلال مواجه شده‌اند.

اگرچه افزایش ثبت شده در تعطیلی شرکت‌ها در فرانسه قابل توجه بود، اما بانک مرکزی این کشور تأکید کرد که این سطح هنوز کمتر از میانگین پرونده‌های ورشکستگی سالانه ثبت شده بین سال های 2010 تا 2019 یعنی 59342 است.

بر اساس این گزارش، طی سال‌های همه‌گیری کرونا، تعداد بسیار کمتری از شرکت‌های فرانسوی یعنی تقریباً نصف ارقام فعلی، اعلام ورشکستگی کردند.

جزئیات ورشکستگی کسب‌وکارها در فرانسه

بیشتر شرکت‌های کوچک و متوسط (SME) فرانسه بیشترین تعداد تعطیلی‌ها را در سال 2023 اعلام کردند. کسب‌وکارهایی که حداکثر 250 نفر را در استخدام خود داشتند، با 55435 تعطیلی، اکثریت این بخش را تشکیل می‌دادند.

در عین حال، شرکت‌های متوسط و بزرگ با بیش از 250 کارمند نیز شاهد افزایش تعطیلی بودند و تعداد آنها به 57 شرکت رسید که نسبت به سال 2022 دو برابر شده است.

این روند منفی در کسب و کار رستوران‌ها و هتل‌ها نیز قابل‌توجه است، جایی که تعداد ورشکستگی‌ها نسبت به سال قبل 44.6 درصد افزایش یافت، در حالی که بخش فناوری اطلاعات و ارتباطات با افزایش 44.4 درصدی مواجه شد.

بخش کشاورزی این کشور تنها بخشی بود که کاهش 1.3 درصدی تعداد پرونده‌های ورشکستگی را ثبت کرد.

در ماه دسامبر، فایننشال تایمز گزارش داد که تعداد ورشکستگی شرکت‌ها در سراسر جهان از میزانی که در طول بحران مالی جهانی سال 2008 به آن رسیده بود، فراتر رفته است.

تحلیلگران این افزایش را به نرخ های بهره بالاتر و همچنین انحلال شرکت‌های به اصطلاح «زامبی» نسبت می‌دهند که تنها به لطف حمایت دولت‌ها دوران کووید را پشت سر گذاشته بودند.

از دیگر رسانه ها
دیدگاه
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان