هوش مصنوعی دیسکورد رفتنی شد

دیسکورد اعلام کرد: چت‌بات هوشمند کلاید به زودی از دسترس خارج می‌شود.

به گزارش اکونگار به نقل از زومیت؛ دیسکورد در بیانیه‌ای مطبوعاتی می‌گوید در حال از دسترس خارج کردن چت‌بات هوشمند خود به نام کلاید است. در یادداشتی که از پشتیبانی دیسکورد منتشر شد، اعلام شد که این چت‌بات در پایان ماه جاری غیرفعال می‌شود و از اول دسامبر (۱۰ آذر) کاربران به آن دسترسی نخواهند داشت.

دیسکورد برای اولین بار در اوایل سال جاری شروع به آزمایش ویژٰگی‌های هوش مصنوعی کلاید کرد و با استفاده از مدل‌های OpenAI چت‌باتی را طراحی کرد تا روی گوشی و لپ تاپ کاربران با آن‌ها در تعامل باشد و به سؤالاتشان پاسخ دهد. از آن زمان تاکنون آزمایش‌های محدودی انجام شده است و قرار بود که این چت‌بات به یکی از بخش‌های اساسی دیسکورد تبدیل شود.

چت‌بات هوشمند کلاید

هنوز مشخص نیست که چرا کلاید به‌طور ناگهانی از دسترس خارج شده است. این امکان وجود دارد که دیسکورد می‌خواهد به‌صورت جداگانه و از طریق پرداخت درون برنامه‌ای آن را به کاربران ارائه کند یا شاید در دوره‌های آزماشی این چت‌بات دریافته است که نیازی به آن ندارد و می‌تواند ویژگی‌ها را از طریق راه‌های دیگری در برنامه‌ی خود جای دهد.

دیسکورد تاکنون انواع ویژگی‌های هوش مصنوعی از جمله خلاصه کردن مکالمات را آزمایش کرده است. این قابلیت به کاربران اجازه می‌دهد تا مکالماتی را که از دست داده‌اند، بازیابی کنند. ویژگی مورد بحث می‌تواند برای کاربرانی که در منقطه‌ی زمانی‌های متفاوتی در سرور‌ها حضور دارند بسیار مفید باشد. دیسکورد همواره با اختصاص بودجه و منابع خود تلاش کرده است که خانه‌ای برای توسعه‌دهندگان هوش مصنوعی باشد.

از دیگر رسانه ها
دیدگاه