شورش سونی و مایکروسافت علیه ایلان ماسک

ایلان ماسک قصد دارد شخصاً به بررسی موضوع توقف ادغام پلی‌استیشن سونی و ایکس‌باکس مایکروسافت در X (توییتر سابق) اقدام کند.

به گزارش اکونگار به نقل از رمزارز نیوز؛ ماسک به همراه مدیرعامل جدید ایکس، لیندا یاکارینو، قصد دارند ویژگی‌های X را گسترش دهند و آن را به یک برنامه همه‌جانبه تبدیل کنند تا امور مالی، رسانه‌های اجتماعی، تماس‌های صوتی و تصویری و موارد دیگر را پوشش دهد.

اما با تمام این برنامه‌ها، پلی‌استیشن سونی اعلام کرده که پشتیبانی از X را در پلی‌استیشن ۴ و پلی‌استیشن ۵ در ۱۳ نوامبر متوقف کرده و از اشتراک‌گذاری مستقیم تصاویر و ویدیوها توسط کاربران جلوگیری خواهد کرد.

ماسک در پاسخ به پستی مبنی بر اینکه پلی‌استیشن پشتیبانی از X را به دلیل هزینه‌های بالای API این پلتفرم متوقف می‌کند، گفت که این موضوع را بررسی خواهد کرد.

گفته می‌شود که از دست دادن پشتیبانی پلی‌استیشن و ایکس‌باکس، چالش‌های مهمی را برای جاه‌طلبی‌های ماسک برای تبدیل کردن X به یک پلتفرم همه‌کاره ایجاد خواهد کرد.

در این میان، ماسک به تازگی اعلام کرده که قصد دارد ربات چت هوش مصنوعی گروک (Grok) خود را در X ادغام کند و دسترسی به آن را برای مشترکان ویژه X فراهم نماید تا با ChatGPT و دیگر چت‌بات‌های هوش مصنوعی رقابت کند.

او پیش‌تر همچنین به ادغام دوج کوین (DOGE) به عنوان گزینه‌ای برای پرداخت هزینه محصولات و خدمات این پلتفرم اشاره کرده بود.

از دیگر رسانه ها
دیدگاه