انتخاب هوش مصنوعی به‌عنوان کلمه برتر سال ۲۰۲۳ دیکشنری کالینز

ازجمله واژه‌های کاندید دیگری که به فناوری ارتباط دارند، می‌توان به «deinfluencing» یا «de-influencing» و «canon events» اشاره کرد.

به گزارش اکونگار به نقل از دیجیاتو، همان‌طور که احتمالاً می‌شد انتظار داشت، کلمه هوش مصنوعی و مخفف آن یعنی AI به‌عنوان کلمه سال 2023 دیکشنری کالینز (Collins) انتخاب شده است.

براساس گزارش ایندیپندنت، کالینز که معنای هوش مصنوعی را «مدل‌سازی عملکردهای ذهنی انسان توسط برنامه‌های رایانه‌ای» توصیف می‌کند، اعتقاد دارد که واژه AI در سال 2023 به موضوع برجسته‌ای تبدیل شده است.

«الکس بیکرافت»، مدیرعامل کالینز درباره هوش مصنوعی می‌گوید:از دیگر واژه‌های نامزد برای دریافت عنوان «کلمه سال 2023 کالینز» می‌توان به «nepo baby» اشاره کرد که برای توصیف فرزندان افراد مشهوری استفاده می‌شود که در یک صنعت موفق بوده‌اند. «debanking» یا محروم‌کردن مردم از تسهیلات بانکی واژه دیگر بوده است.

واژه‌هایی مانند «deinfluencing» یا «de-influencing» که به‌معنای «هشداردادن به فالورها برای اجتناب از برخی محصولات تجاری» است و «canon events» که به یکی از ترندهای تیک‌تاک مربوط می‌شود نیز در فهرست کالینز حضور دارند. در سال 2021 NFT به‌عنوان کلمه سال دیکشنری کالینز انتخاب شده بود.

«می‌دانیم که هوش مصنوعی در سال جاری از نظر توسعه تحت تمرکز زیادی بوده است و به اندازه ایمیل، استریم یا هر فناوری دیگری که زمانی آینده‌نگرانه بود، در سراسر زندگی ما حضور دارد. »

فرهنگ‌نویسان دیکشنری کالینز دائماً درحال کنترل پایگاه داده 18 میلیارد کلمه‌ای خود هستند تا هر سال فهرستی از کلمات جدید و قابل‌توجه را ایجاد کنند که زبان همیشه درحال‌تکامل ما را نشان می‌دهد.

 

از دیگر رسانه ها
دیدگاه
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان
تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت اکونگار هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد